Ana Sayfa Yaşam 24 Nisan 2021 181 Görüntüleme

Valimizden İlçemize Hizmet İstiyoruz”

21 Yıl önce İlçemizde Kaymakamlık yapıp Baykanlıların gönlünde Taht kuran kısa bir dönem önce Siirt’te Vali olarak atamaması yapılan Siirt valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’ndan İlçemize hizmet bekliyoruz. Özellikle Veyselkarani Beldemize olan sevdasını bildiğimizden dolayı başta veyselkarani beldemize olan sevdasını Beldemize ve ilçemize hizmete çevirmesini bekliyoruz.

Öncelikle şahsım ve Baykan ilçemiz adına Sayın Valimize ilimize hoş geldiniz diyor, mutlu olduğumuzu da beyan etmek istiyorum. Ayrıca AK Parti Siirt Milletvekilimiz Sayın Osman Ören Bey’i de yürekten tebrik ediyoruz.

Başta sağlık olmak üzere bütün bakanlıklarda hemşerilerimizin hizmetine sunulması için elinden geleni yapıp güzel hizmetleri ilimize, ilçemize kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.

AK Parti Siirt Milletvekilimiz Sayın Osman Ören Ankara’da bakanlıklar nezdinde ilimiz için, ilçemiz için yapılması gereken yatırımlar için mücadele ettiğini biliyoruz.

Milletvekilimiz Sayın Osman Ören’den İlçemizde geçen karayollarının bir an evvel bitmesi için el atmasını bekliyoruz. İlçemize büyük kayıp, sıkıntı olan karayolları çevre yolunun bitirilmesi artık kaçınılmaz bir zorunluluk olmuştur,İhtiyaçtır.

Valimiz ve hemşerimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’ndan özellikle ilçemizin genel durumu ve coğrafi şartlarını iyi bildiği ilçemiz kaymakamı Sayın Mehmet Tunç’un ilçemize yapmak istediği birçok hizmeti desteklemesini bekliyoruz.

Özellikle Köylerimizin Yol, Kanalizasyon, içme suyu ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için mücadele içinde olan bir kaymakamımızın olduğunu biliyoruz ve görüyoruz, Ancak bütün bunları başarmak ve yapmak için sayın valimizin destek verdiğini biliyoruz ve desteklerini artırmasınıda bekliyoruz , Sayın valimize bir bardak çayın kırk yıl hatırı olduğunu hatırlatarak  biz zamanında 21 yıl önce sayın valimize ikram ettiğimiz Çayların üzerinde Kırk yıl geçmediğine göre artık ilçemizde Yirmi yıl önce kurduğu gönül birliğinin devamını sağlamasını bekliyoruz.

İlçemize olan gönül bağlılığından dolayı hizmette ve desteklerde ilçemize öncelik vermesi kaçınılmaz bir gereklilik olmuştur. Kısa bir dönem önce Cumhurbaşkanımızın onayı ile ilimize vali olarak atanan Valimiz hemşerimiz 21 yıl önce aldığı hemşerilik beratının tekrar canlanması ve hizmete dönüşmesini doğrusu sayın valimizden açık ve samimi bir şekilde istiyoruz.

Gerçi Sayın valimizin ilçemize ve ilçe halkımıza olan sevdasını iyi bilenlerden biri olarak bu sevdanın hizmete dönüşeceğine yürekten inanıyoruz.

Şimdi ana ihtiyacımız olan köylerimizin ihtiyacının giderilmesi için Sayın Valimizin, Sayın Kaymakamımıza yardımcı olması ve sahip çıkmasın bekliyoruz. Ayrıca Sayın Valimizden sayın milletvekilimiz Osman Ören’inde desteklerini alarak özellikle ilçemizde geçen Karayollarının bir an evvel bitirilmesi, ilçemize Doğalgaz gelmesini sağlanmasını ve en önemlisi ilçemize İVEDİ olarak Yüksekokul kurulmasına öncülük etmesi ve vesile olmasını bekliyoruz İnşallah.

Bu anlamda gerekli çalışmaların ve adımların ilçemiz için atılacağına yürekten de inanıyorum.

Sayın Valimizden, Sayın Milletvekilimizden ve Sayın Kaymakamımızdan ilçemize yapılacak hizmetlere yatırımlara sahip çıkılması, Yeni yatırımların yapılmasını bekliyoruz, ilimizde ve ilçemizde yapılacak yatırımlar halkın vergileri ile yapılıyor, halkın parasına sahip çıkılması! Özellikle müteahhitler eli ile yapılan işlerin denetimlerinin sağlanması ve sıkı denetimler yapılması yapılan yatırımların sağlıklı ve sağlam yapılması sağlanmalı vatandaşın bir kuruş dahi olsa parasına sahip çıkılmalıdır.

Danışıklı, anlaşmalı ikili ilişkilerle yapılacak ihtimal anlaşmalara son verilmesi sağlanmalı ihale sonucunda yapılacak işin sağlam yapılması sağlanması takip edilmesi vicdani olarak da hak olarak da her birimiz için bir gerekliliktir, görevdir.

Şahsım ve Baykanlı hemşerilerimiz adına Sayın valimize tekrar hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum. Selam ve dua ile selametle kalın inşallah.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil