Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 27 Nisan 2020 552 Görüntüleme

Türk Telekom Siirt “Virüse karşı mücadelede kesintisiz iletişim”

Türk Telekom İl Müdürü Okay VURAL Yaptığı Açıklamada,Dünya genelinde toplum sağlığını ilgilendiren Koronavirüs salgını sebebiyle, Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere yetkili makamlarca ve Siirt Valiliğimizce çok kritik önlemler alınmış ve ivedilikle yerine getirilmiştir. (Bu sayede de salgın vakası, ilimizde birçok ile göre daha kontrollü durumdadır.)

Kriz süreçlerinin yönetiminde kesintisiz iletişim sağlayabilmek stratejik bir öneme sahiptir. Bu çerçevede ve ilimizin söz konusu salgını mümkün olan en az hasarla atlatması için Valiliğimiz ve yetkili kurumlarca ortaya konan çabalara destek olma yönünde Türk Telekom Siirt ve ilçelerimiz ile birlikte millî sorumluluk taşımaktayız.

Bu bilinçle, ilimizin iletişim omurgasının kesintisiz ve kusursuz işlemesi için çalışmalarımızı yürütürken hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin sağlığını ön planda tutma sorumluluğumuzdan da hiçbir koşulda ödün vermiyoruz. Günün belli saatlerinde iletişim trafiğin bir miktar arttığının farkındayız; ancak tüm alt yapı kabiliyetimizle kullanıcılarımızın kesintisiz internet hizmet almalarını sağlamayı başarmaktayız.

Evden çalışmanın artması, uzaktan eğitimin yaygınlaşması gibi gelişmelere hazır olan Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak mevcuttaki sistemin üzerine gelebilecek yükleri, trafik artışlarını, yoğunlukları taşıyabilecek ve yönetebilecek her türlü alt yapı ve donanıma sahibiz.

Türk Telekom Siirt ve ilçelerimiz ile birlikte, bu süreçte ilimiz,ilçelerimiz,beldemiz ve köylerimizde tüm iletişim sisteminin ayakta durmasının elzem bir görev olduğunun farkındalığıyla, nasıl ki sağlık personelimiz hastanelerde ya da güvenlik güçlerimiz görev mahallerinde ilimiz için, vatandaşlarımız için canla başla gece gündüz çalışıyorsa, biz de aynı milli sorumlulukla ve bu sorumluluğun bize yüklediği güçlü öz motivasyonla görevimizin başındayız.

Hastaneler, kentlerin güvenliğinde önemli rol oynayan Mobese’ler ve güvenlik güçlerinin sistemleri ile yurtlar ve benzeri birçok kritik alandaki iletişim ihtiyaçlarının sürekliliği için tüm personelimiz il merkezi ve ilçelerimizde büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

Evlerinde bulunan bireysel müşterilerimizden, finans, sağlık, teknoloji ve daha birçok alandaki kurumsal müşterilerimize kadar tüm paydaşlarımıza en sağlıklı şekilde hizmet vermek için tüm planlamalarımızı ildeki ve ilçelerdeki personellerimiz ile birlikte yapmış bulunmaktayız.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı uzaktan eğitim kararı üzerine, Eğitim Bilişim Ağı kapsamında sunduğumuz internet desteğine 5GB daha ekledik ve toplam 8 GB interneti kullanıma sunduk.

İçerisinde bulunduğumuz gibi olağanüstü süreçte dahi; milletimizin bize duyduğu yüksek güvenin hakkını mümkün olan en üst düzeyde verme anlayışı çerçevesinde hem sahadaki hem de ofisteki arkadaşlarımızın büyük özverisi ile çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürürken; tedbirlerimizi de en üst seviyede tutmaktayız.

Bu kapsamda çalışanlarımızın virüse karşı en etkin şekilde korunmalarını sağlamak adına aşağıdaki adımları ivedilikle attık:

Ofislerimizde, Bölge ve Telekom Müdürlükleri dahil tüm şirket lokasyonlarına ve ortak alanlara dezenfektanlar yerleştirdik. Ayrıca, ortak kullanılan noktaları; şirket araçları ve servislerini de düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.
Çalışanlarımıza salgına karşı farkındalık kazandıracak düzenli bilgilendirmeler yapıyoruz.
Binaların kapı kolu, asansör düğmeleri ve ortak kullanım alanlarının dezenfektasyonu konusunda ilgili birimlerimiz düzenli aksiyonlar alıyor.
Persomelimiz özellikle sahada çalışırken olabilecek risklere karşı önleyici önlemler alarak,Maske,Tulum,ve eldiven kullanması için yeterinde malzeme tedarikimizi yaptık.

Türk Telekom olarak ses, mobil ve internet hizmetlerinde bireysel ve kurumsal kullanıcılarımızın ihtiyaç duydukları tüm iletişimin devamlığını sağlamak adına sahada ve ofislerde büyük bir özveri ile çalışan ve görevlerini ‘milli görev’ bilinciyle yerine getiren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; aziz milletimize sağlık dolu günler diliyoruz.
Ayrıca Türk Telekom Baykan sorumlumuz Abdurrahman DİLMAÇ ve ekibini ve tüm personelimizi özverili ve tedbirli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Baykan ilçemizdeki özverili çalışmaları takdire şayandır.tebrik ediyorum.
Türk Telekom Baykan Sorumlusu Abdurrahman DİLMAÇ ise,İl müdürümüz Sayın Okay VURAL sağ olsun bize çalışmalarımızda hep destek oluyor bizde ilçemizde iletişim noktasında sorunlar yaşanmaması için ihtiyaç oldukça 7/24 demeden gece gündüz aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil