Parçalı bulutlu

Türk Telekom Siirt “Virüse karşı mücadelede kesintisiz iletişim”

Arşiv - 27 Nisan 2020 17:23 A A

Türk Telekom İl Müdürü Okay VURAL Yaptığı Açıklamada,Dünya genelinde toplum sağlığını ilgilendiren Koronavirüs salgını sebebiyle, Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere yetkili makamlarca ve Siirt Valiliğimizce çok kritik önlemler alınmış ve ivedilikle yerine getirilmiştir. (Bu sayede de salgın vakası, ilimizde birçok ile göre daha kontrollü durumdadır.)

Kriz süreçlerinin yönetiminde kesintisiz iletişim sağlayabilmek stratejik bir öneme sahiptir. Bu çerçevede ve ilimizin söz konusu salgını mümkün olan en az hasarla atlatması için Valiliğimiz ve yetkili kurumlarca ortaya konan çabalara destek olma yönünde Türk Telekom Siirt ve ilçelerimiz ile birlikte millî sorumluluk taşımaktayız.

Bu bilinçle, ilimizin iletişim omurgasının kesintisiz ve kusursuz işlemesi için çalışmalarımızı yürütürken hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin sağlığını ön planda tutma sorumluluğumuzdan da hiçbir koşulda ödün vermiyoruz. Günün belli saatlerinde iletişim trafiğin bir miktar arttığının farkındayız; ancak tüm alt yapı kabiliyetimizle kullanıcılarımızın kesintisiz internet hizmet almalarını sağlamayı başarmaktayız.

Evden çalışmanın artması, uzaktan eğitimin yaygınlaşması gibi gelişmelere hazır olan Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak mevcuttaki sistemin üzerine gelebilecek yükleri, trafik artışlarını, yoğunlukları taşıyabilecek ve yönetebilecek her türlü alt yapı ve donanıma sahibiz.

Türk Telekom Siirt ve ilçelerimiz ile birlikte, bu süreçte ilimiz,ilçelerimiz,beldemiz ve köylerimizde tüm iletişim sisteminin ayakta durmasının elzem bir görev olduğunun farkındalığıyla, nasıl ki sağlık personelimiz hastanelerde ya da güvenlik güçlerimiz görev mahallerinde ilimiz için, vatandaşlarımız için canla başla gece gündüz çalışıyorsa, biz de aynı milli sorumlulukla ve bu sorumluluğun bize yüklediği güçlü öz motivasyonla görevimizin başındayız.

Hastaneler, kentlerin güvenliğinde önemli rol oynayan Mobese’ler ve güvenlik güçlerinin sistemleri ile yurtlar ve benzeri birçok kritik alandaki iletişim ihtiyaçlarının sürekliliği için tüm personelimiz il merkezi ve ilçelerimizde büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

Evlerinde bulunan bireysel müşterilerimizden, finans, sağlık, teknoloji ve daha birçok alandaki kurumsal müşterilerimize kadar tüm paydaşlarımıza en sağlıklı şekilde hizmet vermek için tüm planlamalarımızı ildeki ve ilçelerdeki personellerimiz ile birlikte yapmış bulunmaktayız.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı uzaktan eğitim kararı üzerine, Eğitim Bilişim Ağı kapsamında sunduğumuz internet desteğine 5GB daha ekledik ve toplam 8 GB interneti kullanıma sunduk.

İçerisinde bulunduğumuz gibi olağanüstü süreçte dahi; milletimizin bize duyduğu yüksek güvenin hakkını mümkün olan en üst düzeyde verme anlayışı çerçevesinde hem sahadaki hem de ofisteki arkadaşlarımızın büyük özverisi ile çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürürken; tedbirlerimizi de en üst seviyede tutmaktayız.

Bu kapsamda çalışanlarımızın virüse karşı en etkin şekilde korunmalarını sağlamak adına aşağıdaki adımları ivedilikle attık:

Ofislerimizde, Bölge ve Telekom Müdürlükleri dahil tüm şirket lokasyonlarına ve ortak alanlara dezenfektanlar yerleştirdik. Ayrıca, ortak kullanılan noktaları; şirket araçları ve servislerini de düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.
Çalışanlarımıza salgına karşı farkındalık kazandıracak düzenli bilgilendirmeler yapıyoruz.
Binaların kapı kolu, asansör düğmeleri ve ortak kullanım alanlarının dezenfektasyonu konusunda ilgili birimlerimiz düzenli aksiyonlar alıyor.
Persomelimiz özellikle sahada çalışırken olabilecek risklere karşı önleyici önlemler alarak,Maske,Tulum,ve eldiven kullanması için yeterinde malzeme tedarikimizi yaptık.

Türk Telekom olarak ses, mobil ve internet hizmetlerinde bireysel ve kurumsal kullanıcılarımızın ihtiyaç duydukları tüm iletişimin devamlığını sağlamak adına sahada ve ofislerde büyük bir özveri ile çalışan ve görevlerini ‘milli görev’ bilinciyle yerine getiren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; aziz milletimize sağlık dolu günler diliyoruz.
Ayrıca Türk Telekom Baykan sorumlumuz Abdurrahman DİLMAÇ ve ekibini ve tüm personelimizi özverili ve tedbirli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Baykan ilçemizdeki özverili çalışmaları takdire şayandır.tebrik ediyorum.
Türk Telekom Baykan Sorumlusu Abdurrahman DİLMAÇ ise,İl müdürümüz Sayın Okay VURAL sağ olsun bize çalışmalarımızda hep destek oluyor bizde ilçemizde iletişim noktasında sorunlar yaşanmaması için ihtiyaç oldukça 7/24 demeden gece gündüz aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Arşiv - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Siirt AK Parti’de Temayül başladı
  AK Parti’de 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi temayül yoklaması yapılıyor. Delegeler, online (çevrimiçi) yapılacak temayülde aday adayı olan 35 aday arasında 3 isme oy kullanacak. Aday belirlemede bir kriter olan temayül sonuçları daha sonra yöneticiler tarafından parti genel merkez seçim işleri birimlerine aktarılacak. Geçmiş yıllarda temayül öncesi aday tanıtımının yapıldığı toplantıda kürsüye […]
 • 02
  Emekli Güvenlik Korucuları maaşlarının en düşük emekli maaşı ile eşitlenmesini İstiyor.
  2017 yılında Önce emekli olan Güvenlik Köy Kurucuları (Eski ismi Köy Kurucuları) SSK’ları o dönemde yatmadığı için o dönemde ve öncesinde emekli olan Güvenlik Korucuları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ile 2023 Ocak ayında başlamak üzere en düşük emekli maaşı 5500 TL olacak demesine rağmen maalesef hala 4000-4800 TL arasında emekli maaşı alan emekli Güvenlik […]
 • 03
  Siirt’te Yeşilışık iletişim -2 Vodafone Şubesi Açılışı Yapıldı
  Baykan ilçemizde yıllarda beri Yeşilışık iletişim adı altında Vodafone Şubesi bulanan hemşerimiz Taner Yeşilışık Siirt’te açtığı Yeşilışık iletişim 2.ci Vodafone Şubesi’nin açılışı yapıldı. Güreş Caddesinde hizmete giren Yeşilışık iletişim-2.Vodafone Siirt Şubesi Siirtlilerden ilgi görmesi bekleniyor. Sahlbi Taner Yeşilışık ışık olan Yeşilışık iletişim-2 Vodafone Şubesi açılışı AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç,Baykan eski Belediye Başkanı […]
 • 04
  Seyda Molla Mazhar EVRENSEL geçirdiği Covid-19 rahatsızlığından dolayı vefat etti.
  Gavs-ı Kasrevi Hz Seyyid Abdulhakim EROL ( El Hüseyni) ve Şeyh Muhyeddin EVRENSEL Havili Hz.’nin torunu, Gavs-i Sani Hz. Şeyh Abdulbaki EROL’un Halife’si olan Seyda Molla Abdurrahman EVRENSEL Hz.’nin evladı ve Halife’si Seyda Molla Mazhar EVRENSEL Tedavi gördüğü Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  07.11.2020 Cumartesi günü gece saat 23.30’da Rahmet-i Rahmana kavuşmuştur. evvelki gün 08 […]
 • 05
  Adalet Bakanı Bozdağ, Diyarbakır'da kurulumu süren konteyner kent alanını inceledi:
  – “244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumda. Kalan konteynerler de süratli bir şekilde kurulacak ve depremzede hemşehrilerimizin kullanımına açılacaktır”
 • 06
  Siirt’te nüfus müdürlüğü pazar günü açık olacak
  Siirt İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, 2 Nisan Pazar günü MSÜ sınavına katılacak adaylar için açık olacak.
 • 07
  Siirt'te şap hastalığına yönelik tedbirler sürüyor
  SİİRT (AA) – Siirt'te büyük ve küçükbaş hayvanların şap olarak bilinen SAT-2 serotipi hastalığından korunması için tedbirler sürüyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye'nin farklı illerinde görülen şap hastalığı nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde çeşitli tedbirler uygulamaya konulduğu bildirildi. Bu kapsamda Siirt'te kesim, ithalat ve ihracat dışında, il içi ve […]
 • 08
  Adalet Bakanı Bozdağ, Diyarbakır'da TOKİ konutlarının inşa edileceği alanda inceleme yaptı:
  – “Müteahhit firma 360 gün içinde bu 1122 konutu yapıp teslim edecektir. 17 Mart 2024’te de konutlar inşallah hak sahiplerine teslim edilecektir”
 • 09
  Kilis'te hafriyat kamyonunda çıkan yangın söndürüldü
  KİLİS (AA) – Kilis'te hafriyat kamyonunda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Küçük Sanayi Sitesi 23. Blok'ta tamirci A.H.O'nun A.G'ye ait 79 AZ 290 plakalı hafriyat kamyonunda kaynak yaptığı sırada yangın çıktı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Yangın nedeniyle kamyonda hasar oluştu.
 • 10
  Kilis'te kaçakçılık operasyonunda bir kişi gözaltına alındı
  KİLİS (AA) – Kilis'in Elbeyli ilçesinde aracında kaçak malzeme bulunan kişi gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Kilis İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Elbeyli ilçesi Yağızköy köyü sınırları içinde yabancı uyruklu M.N. yönetimindeki araç durduruldu. Araçta yapılan aramada 60 karton kaçak sigara, çeşitli markalarda 27 cep telefonu, 10 USB kablosu, 10 […]
 • 11
  Siirt Üniversitesinden yüz yüze eğitime ilişkin açıklama
  SİİRT (AA) – Siirt Üniversitesi (SİÜ), 2022-2023 akademik yılı bahar döneminde yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararları açıkladı. SİÜ'den yapılan açıklamada, senato kararıyla 3 Nisan itibarıyla akademik bahar dönemi öğretim faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin esaslar doğrultusunda uygulanmakta olan uzaktan eğitim ile birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aramaksızın yüz yüze eğitim verilebileceği bildirildi. Nisanda ertelenmiş derslere ait […]
 • 12
  Gürpınar'da karla mücadele
  VAN (AA) – Van'ın Gürpınar ilçesinde karla mücadele çalışmaları sürüyor. Gürpınar Belediyesi karla mücadele ekipleri, vatandaşların kardan etkilenmemesi için çalışma başlattı. Fen İşleri ile Temizlik İşleri müdürlüklerine bağlı ekipler, yaya ve araç trafiği akışının güvenli sağlanması için geceden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Sahada ekipleri koordine eden Belediye Başkanı Hayrullah Tanış da personele kolaylıklar diledi. Tanış, ulaşımda […]
 • 13
  Adalet Bakanı Bozdağ, gündeme ilişkin soruları yanıtladı:
  DİYARBAKIR (AA) – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Seccadeye ayakkabılarıyla basarak, kirletmek Sayın Kılıçdaroğlu'na ve yanındakilere yakışmamıştır. Bu büyük bir saygısızlıktır." dedi. Bozdağ, Diyarbakır Valiliğinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İYİ Partinin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne gideceği" yönündeki açıklaması anımsatılarak, "Cumhurbaşkanı'nın aday olmasının önünde bir engel var mı?" sorusu üzerine, Bozdağ, "YSK de […]
 • 14
  Siirt’e Sohbet Akşamları Devam Ediyor
  Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü her hafta Perşembe günü yaptığı Sohbet Akşamları programları devam ediyor. Sohbet akşamları programında ilimize yerleşen depremzede aileler sakalı şerif ‘i ziyaret etti.

YAZARLARIMIZ

 • İlkbahar Mevsiminde Ne Gibi Değişiklikler Olur

  İlkbahar mevsimi her insan tarafından en çok sevilen mevsimlerden bir tanesidir. Hatta birçok insan en çok ilkbahar mevsimini sevdiğini söylemektedir. İlkbahar geldiği zaman hem insanın ruhunda hem de doğada gözle görülen ve aynı zamanda da hissedilen çok fazla sayıda değişiklik olur. Peki bu değişiklikler nelerdir? Bu ya buna benzeyen kafanızda bazı sorular var ise, bu […]
 • Toplumsal yozlaşma ve toplumların tutumu:

  Toplum içerisinde değer karmaşası oluşması ve zamanla faydacılığın her şeyin önüne geçmesi de etik kurallarının uygulanmasını etkiler. Bu durumu kısaca toplumsal yozlaşma olarak adlandırıyoruz. Kişisel toplumsal düzeydeki çatışmada, toplumsal değerlerden farklı değerlere sahip kişiler toplumun değer sistemine karşı geldiklerinde etik çatışma içinde kendilerini bulurlar. Ayrıca ülkeler arasında değer farklılıklarından dolayı da etik çatışmalar ortaya çıkabilir. […]
 • Ahlak Kavramı Üzerine…

  Sözlüklerde Ahlakın tanımı “insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı birtakım tutum ve davranışların tümü.-kişide huy olarak bilinen nitelik; iyi ve güzel olan nitelikler.” Olarak yer alır. Türk Dil Kurumu Ahlakı ” Bir toplum içinde kişilerin uymak zorunda oldukları davranış biçimleri ve kuralları, aktöre, sağtöre” şeklinde tanımlar. Ahlâk Arapça’da tabiat, huy gibi mânalara gelen hulk […]
 • Şeyh Osman Türbesi bakımsızlıktan harabeye döndü

  Siirt, Baykan Veysel Karani Beldesi’nde bulunan Bakımı ve denetimi Vakıflar nezdinde bulunan ve Şeyh Osman türbesi olarak bilinen Hz. Veysel Karani aşığı Hz. Veysel Karani ’ye ziyaret için gelen ve Veysel Karani ye ulaşamadan vefat ettiği yerde Türbesi yapılan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü denetim ve  kontrolünde olan Şeyh Osman Hz. yattığı […]

NAMAZ VAKİTLERİ

01.04.2023 13:55:29
× Whatsapp İhbar