Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Siyaset, Yaşam 8 Nisan 2022 140 Görüntüleme

Tayyar Başkan; “Atabağı İçin Çalışıyor, Atabağ’a Hizmet Getiriyor.”

Baykan Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale, Belde genelinde devam eden çalışmaların yanına yeni çalışmalar projeler ekleyerek yaptığı hizmetleri çalışmaları yerinde inceleyip, vatandaşlara daha güzel hizmetler ve özellikle İstihdam odaklı çalışmalar için yatırımlara devam ediyor. Çalışıyor. Başkan Lale, Hizmet Yatırım Çalışma yerlerinde incelemelerde bulunarak Vatandaşların istek ve taleplerini dinliyor.

Her fırsatta devam eden çalışmaları incelemek ve vatandaşları dinlemek için saha ziyaretleri yapan Başkan Lale, yapımı hala devam eden geniş kapsamlı altyapı, Parke, Spor tesisleri, Okul ve Tekstil fabrikası çalışmalarını inceleyerek ilgili birim sorumlularında bilgiler aldı.

Başkan Lale yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi; “Belediyemizin birimleri beldemizin dört bir tarafında çeşitli çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Hazırladığımız çalışma programı kapsamında cadde ve sokaklarımızda çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Spor tesisleri,4 bin metrekare Tekstil fabrikası ve diğer alt ve üst çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız kısa sürede tamamlanarak beldemiz ve vatandaşlarımız rahat bir nefes almış olacak.”

Başkan Lale, Beldemizdeki Çalışmamız tam hızıyla devam ediyor, Bunların içerisinde Belde’nin Tekstil Fabrikası, Spor Tesisleri, Okul, Parke, yer alıyor. Yapıp bitirdiğimiz işlerimiz var, devam eden işlerimiz çalışmalarımız var ama en kısa zamanda bütün çalışmalarımızı bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız, En önemli hizmetlerimizden biri olan ve 2023 yılında önce hedeflediğimiz doğalgaz kısa süre içinde beldemize verilecek sözü aldık, Ekonomik anlamda önemli bir çalışma alanı olan Tekstil fabrikamızda kısa süre içinde bitirilip hizmete girecek birçok vatandaşımız bu tekstil fabrikasında istihdam edilecek, Gerek Alt yapı, Asfalt, Parke, Doğalgaz, Spor tesisleri, Taziye evi, Sosyal tesis, Mezar temizlik ve çevre düzenleme ve diğer çalışmalarımızı, Kayabağlar –Atabağı arasında bulunan Yol ve özellikle Ortaokulumuz yapılıyor, Şimdi birde Lisemiz kısa zamanda yapılmaya başlanacak, şimdilik ihale aşamasındadır, Ayrıca Kayabağlar ve Atabağı arasında bulunan yolumuzdan da büyük bir yatırım yaparak kısa bir dönem içinde yapmasını sağlayacağız,2019 Yerel seçimlerinde vatandaşlarımızın(Hemşerilerimizin) teveccühü ile geldiğimiz görev ile başlayıp çalışmalarını bitirdiklerimiz var, devam edenler var, Çalışmalar sırasında rahatsızlık vermiş olduğumuz beldemiz, mahalle ve sokak sakinlerine duyarlı davranışlarından dolayı da teşekkür ederim. Hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarını gidermek için gece gündüz yoğun mesai harcayan çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim.”

Başkan Lale, Yaptığımız hizmetlerimizin birçoğunu tamamladık ancak devam eden çalışmalarımızda ve yeni projelerimiz var, onları da bir bir hayata geçirip kısa sürede bitirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız inşallah özellikle Beldemiz istihdamına büyük katkısı olacak olan Tekstil Fabrikası inşaatımız devam ediyor, bunun yanında önemli olan üç işimiz var Lisemiz, Doğalgaz ve Kayabağlar –Atabağı yolumuz inşallah onlarıda kısa zamanda çözmüş olacağız,

Çalışmalardan oldukça memnun kalan Belde sakinleri ise bu çalışmaların yapılmasını dört gözle beklediklerini, fakat 2019 yılında seçim ile tercih ettiğimiz Tayyar Lale Başkanımız önceki dönem çalışmalarıda örnekti, güzel çalışmalar yaptı, bugüne baktığımızda Başkanımız önemli çalışmalar ve Projeler yapıyor ve yaptığı için Başkanımıza ve belediye personellerine teşekkür ettiler.

VATANDAŞLAR TALEP EDİYOR, BAŞKAN LALE TEK TEK NOT ALIYOR.

Belediye Başkanı Lale, her fırsatta incelemelerde bulunduğu saha çalışmalarının ardından Belde ’de vatandaşlar ile bir araya gelerek, onların taleplerini dinledi ve fikir alışverişinde bulundu.

Vatandaşların, belediye yönetimine, çalışmalarına aktif katılımını önemseyen Lale, Mahallerde vatandaşlar ile görüştüğünde şunları kaydetti: “Her mahallemizin sorunlarını ihtiyaçlarını tespit ediyoruz, Elimizde olan imkânları ve eksik kalanlarıda bakanlıklarımız nezdinde talep ederek mahallelerimizde acil ihtiyaç bekleyen sorunları gideriyoruz, vatandaşlarımız hemşerilerimiz ile her fırsatta buluşmak ta bu işin en önemli parçası. Bizler mahallemizin sorunlarına vakıf olsak ta vatandaşlarımızın söylemlerini tek tek dinleyip yol haritamıza mutlaka ekliyoruz. Atabağı hemşerilerimiz ile birlikte yönetmek için bu görev talip olduk. Atabağı Beldemizin yıllardır yapılmayı bekleyen altyapı, Üst yapı ve diğer sorunları var. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için teknik arkadaşlarımız ile görüştük. Ne yapılabilir konusunda ortak bir fikirde buluşup gerekli çalışmaları yaptık yapmayada devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızın yanı sıra hemşerilerimizin taleplerinizi de notlarım arasına alıyorum. Talepleri kısa sürede yapıp hemşerilerimizin hizmetine, sunuyoruz, sunacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ile aşamadığımız hiçbir zorluk olmayacağını düşünüyor ve çalışmalarımızda verdikleri destek için herkese teşekkür ediyorum. Devam eden yatırımlarımızın yanına ekleyeceğimiz 3 ana konumuz var onlarda Lise, Yol ve Doğalgaz inşallah 2023’te önce yapılır veya İhale aşamasında olur diye bekliyorum, çalışıyoruz, Beldemiz ve hemşerilerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır, Ayrıca Projelerimizin hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekilimize, Sayın Valimize ve Sayın il Başkanımıza teşekkürü bir borç olarak kabul ediyorum dedi.

Haber: Şakir Erol

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil