Ana Sayfa Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem 5 Eylül 2019 578 Görüntüleme

TARIMSAL YATIRIMLAR KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Kırsal Kalkınma Programı Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesini kapsamında yatırımcıları bilgilendirmek üzere Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda “Tarıma Dayalı Yatırımların % 50 Hibe Desteklemeleri” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN, İl Müdürlüğü idarecileri, Ziraat Odası ve Birlik Başkanları, STK temsilcileri, Muhtarlar, Yatırımcılar ve çiftçilerimiz katılmıştır.

Bayanların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda yapılan açılış konuşmasında İl Müdürü Ergün DEMİRHAN özellikle kadın katılımcıların çokluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek İlimiz için yapılacak yatırımların tarımı daha ileriye taşıyarak istihdamın arttırılacağını ve bunun da kadınların katılımı ile daha anlamlı olduğunu belirtmiştir.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Yılman tarafından yapılan sunumda; Katılımcılara Tarıma Dayalı Yatırımlara nasıl ve ne şekilde başvuru yapılacağı, hangi konuları kapsadığı sunu eşliğinde anlatılmış ve sorular yanıtlanmıştır.

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programına başvurular 30 Eylül 2019 Pazartesi günü gün bitimine kadardır.

Başvuru Konuları (genel hatları ile):

a) Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması (Tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi dahil) (BÜİ),

b) Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması (HÜİ),

c) Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması (SÜİ),

ç) Soğuk hava deposu (SHD),

d) Çelik silo (ÇES),

e) Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması (HOG),

f) Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera (SER),

g) Yenilenebilir enerji üretim tesisleri (YEÜ),

ğ) Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar (TÜY),

h) Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

Yatırım Tutarları en az 50.000 TL en fazla ise;

BAŞVURU ŞEKLİ TÜZEL KİŞİ GERÇEK KİŞİ

Yeni Tesis 2.500.000,00 TL 1.250.000,00 TL

Tamamlama Tesis 1.750.000,00 TL 1.000.000,00 TL

Kapasite Artırımı 1.250.000,00 TL 750.000,00 TL

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil