Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Magazin, Sağlık, Siyaset, Yaşam 23 Ocak 2023 61 Görüntüleme

SİİRT’TE I. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI, VALİ HACIBEKTAŞOĞLU BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

2023 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Hacıbektaşoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İl genelinde yürütülen yatırımlar ele alınarak, 2022 yılında yapımı tamamlanan, halen yapımı süren ve 2023 yılında hayata geçirilmesi planlanan yatırım ve projeler ile ilgili genel bir değerlendirme yapıldı.

Kurul üyelerine hitap eden Vali Hacıbektaşoğlu, ‘İl genelinde 2023 Ocak ayı itibariyle 338 proje üzerinde çalışmalar yapıldığı, söz konusu projelere 2 Milyar 606 Milyon 62 Bin Tl ödenek ayrıldığı, 1 Milyar 683 Milyon 16 Bin Tl harcama yapıldığını, projelerin dönem nakdi gerçekleşmeleri %34 olduğu, 338 projeden 171’nin tamamlandığını, 96 projenin devam ettiğini, 39 projenin ihale aşamasında olduğunu, 26 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamadığını’ belitti.

Yatırımların gerçekleşme seviyeleri istenilen düzeyde olmadığını bildiren Vali Hacıbektaşoğlu, 2022 yılı yatırımları fiziki gerçekleşmeler açısından istenilen seviyede olmasa da kabul edilebilir seviyede olduğunu belirterek, ilimizde yatırımların zor şartlara rağmen ve şuan bulunduğumuz kış mevsiminden dolayı duraksayan çalışmaların mevsimin müsait olmaya başlamasından itibaren kurum ve kuruluşlarımız tarafından hızlandırılması için gereken her türlü çabanın gösterilmesi ve başlanamayan projelerin hızla hayata geçirilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmeleri konusunda ilgililere talimat verdi.

Toplantıda daha sonra yatırımcı kuruluş müdürlerine tek tek söz veren Vali Hacıbektaşoğlu, koordinasyonu gerektiren hususların not alınmasını istedi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile devam etti.

Toplantı sonunda genel bir değerlendirme yapan Vali Hacıbektaşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnşallah 2023 yılı içerisinde Siirt İl Halk Kütüphanesi ve Kültür Merkezi tamamlanmış olacak. Siirt’te Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde çok muntazam bir proje tamamlanarak, bütün Siirtli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. Yine Siirt Arkeoloji Müzesi de 2023 yılında planlandığı gibi eski valilik binasında tamamlanıp Siirt’in hizmetine girmiş olacak. Bu yatırımlar şehrimizin kültür, sanat ve turizm yaşamına çok önemli bir katma değer katacaktır. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılında mevcut yatırımlar artarak devam edecektir. Bu sene çok daha fazla yatırımın tamamlandığını ve devreye alındığını hep beraber göreceğiz. Bu yatırımların gerçekleşmesinde bizlere her zaman destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekilimize, il başkanımıza, genel müdürlüklerimize, bölge müdürlüklerimize ve il müdürlüklerimize, yerel yönetimlerimize, işçisinden mühendisine kadar emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim.”

Siirt Valiliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların İl Müdürleri ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

İl Koordinasyon Toplantısına Katılan Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Şakir EROL söz alarak, İlçemiz merkezinde geçen Karayolunun yeniden Beton Asfalt yapılması, İlçe Merkezi çevre yolunda gerekli önlemlerin alınarak açılması, Siirt Kurtalan Baykan üç yolunda Baykan’a kadar olan kısım yolun Beton Asfalt yapılması, Şeyh Osman Türbesini onarılması ve çevre düzenlemesini yapılması, TPAO bölge müdürlüğünde destek alınarak ihtiyacı olan köylerimiz yollarının Beton Asfalt yapılması, Devlet Su İşleri bölge müdürlüğünün İlçemiz, belde ve köylerinin derelerinin islahı ve çevre düzenlemelerinin yapılması ve birçok konuda ilçemiz sorunları gündeme getirildi.
Basın bülteni

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil