BAYKAN'IN SESİ YYN-003084
Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 12 Ağustos 2020 699 Görüntüleme

SİİRT TYP BAŞVURULARI YARIN 13 AĞUSTOS ‘ta BAŞLIYOR

İŞKUR Siirt Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okulların güvenlik ve temizliğinde çalıştırılmak üzere 9 ay süreyle uygulanacak Toplum Yararına Program başvuruları yarın başlıyor. Başvurular 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

İŞKUR Siirt  Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okulların güvenlik ve temizliğinde çalıştırılmak üzere 9 ay süreyle uygulanacak Toplum Yararına Program başvuruları yarın başlıyor. Başvurular 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre, başvurular sadece https://esube.iskur.gov.tr/ ve Alo 170 Çağrı Merkezi aracılığı ile alınacak.

Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Siirt İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokolle TYP kapsamında 9 aylığına geçici süreli ” 625 Temizlik, Bakım Onarım Görevlisi ve 180 Özel Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 805 geçici personel istihdamı yapılacaktır.

*Başvurular 13.08.202017.08.2020tarihleri arasında alınacaktır.
*İstihdam edilecek kişiler % 100 Noter kurasıyla belirlenecek olup, Noter Kura Tarihi ve Yeri Sonradan ilan edilecektir.

*Noter kurasında ismi çıkan katılımcılar 07.09.202006.06.2021 tarihleri arasında çalışacaktır.

                                           TEMİZLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

1. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak. Son 1 Ay’da SGK’lı olmamak.
2. Kadınlar: 18 yaşını tamamlamış, 19 yaşından gün almış olmak.
3. Erkekler: 35 yaşını tamamlamış, 36 yaşından gün almış olmak.

4. Engelliler, Eski hükümlüler, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar 18 yaşını tamamlamış, 19 yaşından gün almış olmak.
5. Emekli ve malul aylığı almamak.
6. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç)
7. Toplam hane halkı gelirinin net asgari ücret tutarının 1,5 katını (3.486,00 TL’yi) geçmemesi.
8. Güvenlik Soruşturmasının olumlu sonuçlanması.
9. Aynı adreste ikamet eden kişilerden kurada ismi çıkan bir veya birkaç kişiden sadece bir kişi çalışabilir.
                                  ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

1. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak. Son 1 Ay’da SGK’sız olmak
2. Kadın/Erkek: 18 yaşını tamamlamış, 19 yaşından gün almış olmak. (19-65 yaş arası kişiler)
3. Özel güvenlik yaka kartına sahip olmak. (Yaka kartının geçerlilik süresinin güncel olması)
4. Emekli ve malul aylığı almıyor olmak.
5. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç)
6. Toplam hane halkı gelirinin net asgari ücret tutarının 1,5 katını (3.486,00 TL’yi) geçmemesi.
7. Güvenlik Soruşturmasının olumlu sonuçlanması.
8. Aynı adreste ikamet eden kişilerden kurada ismi çıkan bir veya birkaç kişiden sadece bir kişi çalışabilir.

                                         BAŞVURULAR SADECE

https://esube.iskur.gov.tr/ ve Alo 170 Çağrı Merkezi aracılığı ile alınacak.

          DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

“Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, halk sağlığını da dikkate alarak başvurular sadece https://esube.iskur.gov.tr/ ve Alo 170 Çağrı Merkezi aracılığı ile alınacak.

Kurum Birimlerinden ve Hizmet Noktalarından pandemi dolayısı ile başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvurular ilçe bazında kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde yer alan ikamet adreslerine göre alınacak. Başvurular sonrasında il ve ilçeler için noter kuraları Belirleyecekleri yer ve zamanda çekilecek. Kuralarda sadece Milli Eğitim yetkilileri ve Noter hazır bulunacak olup katılımcı kabul edilmeyecektir.

Noter Kuraları sonrasında,  asil katılımcılar. Gelir durumu tespitine esas kontrollerin tamamlanması sonrasında 05-06.09.2020 tarihlerinde İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine evrak teslimi yapacaklar. 07.09.2020 tarihinde asil katılımcılar işe başlatılacaktır.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekâr ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP programına katılamayacak.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil