MHP’nin ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ Programları Baykan İlçemizde Yapıldı.

(MHP)  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından organize edilen ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ temalı programların Siirt, Eruh Pervari, Şirvan, Tillo ve Kurtalan toplantılarının ardından Baykan ilçemizde yapıldı.

Baykan ilçe Başkanı Halit Söyüncü, Atabağı, Veyselkarani Belde Başkan ve yönetimleri tarafından karşılandı. Başkan Söyüncü ilçede yapılan çalışmalar hakkında MHP heyetini bilgilendirdi.

Heyet İlçe merkezinde, Veyselkarani Belde Belediye Başkanvekili Servet Gülmez, İl genel Meclis üyesi Cahit Türköz ve partililerle bir araya geldi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, MHP Siirt İl Başkanı M.Fatih Cantürk, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MYK üyeleri Mehmet Beşir Tatar, Necmi Yıldırım, Alper Erdem, Muhtar, Kanaat önderleri,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer katıldı.

MYK üyesi Mehmet Beşir Tatar, konuşmalarında Teröre harcanan paranın hadi hesabı yok, terör bölgemizde yüzlerce binlerce can aldı, her şehidimizin ailesi emaneti ve gazilerimiz baştacıdırlar, Korucularımız bölgede önemli bir görev üstlenmektedir, Korucularımızın her sorunu bizim asil görevimizdir.

Hep birlikte bir olup ülkemizi bölgemizi kalkındırıp terörden arındıracağız. Dedi.

Daha sonra Konuşmasında partililere hitap eden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, değerlendirmelerde bulundu. Şimşek, “Bilindiği üzere Türk inkılâbının temel ilkelerinden biride Milliyetçilikle çok yakından ilgili olan milli birlik ve beraberliktir. Millet olarak bir ve beraber olmayı, birlikte yaşamayı, yani bütünlüğü işaret ettiği gibi ortak amaç ve ideallerde de birlik halinde olmayı işaret eder.

Bu durum millet dediğimiz varlığı oluşturan unsurlarda birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla mümkün olduğundan, ortak amaç ve idealleri zedeleyici tutumların karşısında durmak, birlik ve beraberlik anlayışının geliştirilmesi adına gayretli olmak hepimizin görevidir.

Genel başkanımız, liderimiz Devlet Bahçeli Beyin talimatlarıyla başlatılan bu programlar, önceliğimiz hedef 2023 ve Cumhur ittifakının kazanması milletin ülkenin kazanması tabii Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması ve 6 ‘li masanın hüsrana uğratılmasıdır.

Ben bunu burada açık açık söylüyorum Türk ,Kürk kardeştir ayırım yapan kabul etmeyen kalleştir diyen Milletvekili Şimşek, milletçe birliğimizi tehdit eden algı operasyonlarına, bilgi kirliliğine ve buna bağlı olarak gelişen kafa karışıklığına son vermek için düzenlenmektedir.

Bilinmelidir ki, millet yüksek ve ortak ideallerle bir birine ne kadar bağlanırsa, devlette bir o kadar güçlü ve kalıcı olmaktadır.

Bir başka deyişle devletimiz gücünü milletimizin birlik ve beraberliğinden almaktadır. Son günlerde kamuoyuna yansıyan olaylar incelendiğinde; siyaset yapma bahanesiyle milletimizin hassas olduğu konuların kaşındığı ve gerilimin tırmandırılmak istendiği açık bir şekilde görülecektir.

İşte bu manzara karşısında manevi değerlere sahip ve yüksek ahlâk sahibi bireyler, sağlam karakterleri gereği birlik ve beraberliğin savunucu gücünü oluşturur.

Bu savunucu güç; değerlerine bağlı, memleketine sevdalı ve yarınların sigortası olan ülkücülerdir.

Kavgaya, karışıklığa ve kargaşaya umut bağlayanların karşısındaki en sağlam set, her zaman olduğu gibi yine ülkücülerdir.

Genel Başkanımızın ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ sözü, Türkiye’nin yarınları ve birliği ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin yarınları ve birliğinin direkt olarak ilişkili olduğunu anlatmaktadır.

Bu gün içerideki ve dışarıdaki algı operasyonlarına karşı yürüteceğimiz çalışmalar, Haziran 2023’e kadarki siyasal süreci etkileyecektir. Dolayısıyla bu sürece dair her bir ülküdaşımıza düşen görev ve sorumluluklar bulunmaktadır.

Evvela ayrı gayrı olmaya, küskünlüğe ve anlaşmazlığa set çekerek; hüznü, sevinci ve kaderi bir olan, aynı mevzideki karındaşlar olduğumuzu bir an olsun unutmamalıyız.

Hemşerilerimize, milli değerlerimize yönelik saldırıların, hayata dair meseleler nedeniyle göz ardı edilmemesi gerektiğini anlatmalıyız’’ diye söyledi.

Toplantının devamında katılımcı MHP MYK üyeleri Cumhur İttifak’ına dair bilgiler aktarırken, toplantıda birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı, MHP’nin yaşadığı siyasal süreç, kamuoyuna yansıyan gelişmeler ve 2023 seçimleri ele alındı.

Allah’ın izniyle 2023 senesinde mühür vurulacak sandığa zillet gömülecektir.

Hedef 2023 adım adım, ilçe ilçe dolaşıyoruz.

Dolaşırken de dilimiz döndüğünce hem şikayetlerimizi belirtiyoruz hem de aynı zamanda anlatmaya aydınlatmaya devam ediyoruz.

’Yaklaşık 1 yıl gibi bir süre içerisinde MHP’nin kadroları olarak adım adım Anadolu’yu geziyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına büyük bir heyecanla yaklaşırken böyle kıymetli, böyle müstesna bir zamanda ilçelerimizi gezerek hem Cumhur İttifakının, hem MHP’nin politikaları ve düşüncelerini vatandaşlarımıza anlatıyor, bir aydınlatma görevini yerine getiriyoruz.

Lider ülke Türkiye’nin 2023 inşası için, Cumhur İttifakı olarak büyük bir heyecanla büyük bir hazırlık içerisinde hedefimize doğru yürüyoruz.’’ Dedi.

Toplantıda birlik ve beraberliğe vurgu yapılırken, MHP’nin yaşadığı siyasal süreç, kamuoyuna yansıyan gelişmeler ve 2023 seçimleri ele alındı.

Daha sonra MHP heyetini Veyselkarani Belediye Başkanvekili Servet Gülmez ve Meclis üyeleri tarafında Veyselkarani Belediyesi’nde ağırlandı, burada yapılan kısa bir değerlendirmenin ardında MHP belde başkanı Mahmut Ayman tarafında evde hazırlanan yer sofrasında heyete yemek ikram edildi.

Heyet daha sonra Veyselkarani Hz. Türbesini ve Veyselkarani ’deki esnafları ziyaret ederek programlarını sonlandırdı. Veyselkaranili Esnaflar MHP’li heyette Veyselkarani Beldesi’nin ilçe olması için MHP’nin öncülük yapmasını destek vermesini istediler.

MHP Milletvekili Şimşek ise Veyselkaranili hemşerilerimin bu haklı taleplerini Sayın Devlet Bahçeli’ye ileteceklerini söyledi.

Heyete Veyselkarani hatırası hediyeler ve Siirt el yapımı Tiftik Seccadesi hediye edildi.

Haber:Şakir EROL

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil