Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Yaşam 12 Ocak 2021 757 Görüntüleme

Kaymakamımız Tunç’a, Merhum Vali Celalettin Tüfekçi Başarı Meslek Ödülü verildi.

İlçe Kaymakamımız /Belediye Başkanvekilimiz Mehmet Tunç ilçemizde bulunduğu yaklaşık 2,5 yılda ve 2020 yılı içerisinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve hayata geçirmiş olduğu projelerden,baykanlıların gönlünde yer alan başarılı hizmetler ve baykanlılar ile kurduğu gönül birliğinden dolayı Türk İdareciler Derneği tarafından yılın en başarılı ve gönül insanı idarecilerinden seçilerek, Vali Celalettin Tüfekçi başarılı Meslek Ödülü’ne layık görüldü.

Yaklaşık 2,5 yıldır ilçe kaymakamımız görevinde bulunan kaymakamımız Sayın Mehmet Tunç ,ilçemizde bulunduğu bu süreç zarfında sürekli güzel çalışmalar yapmak,vatandaşların gönlünü kazanmak,devlet adamı gibi davranım ihtiyaç sahibi ve fakir,yoksul vatandaşların gönlüne su serperek gönüllere girmeyi başaran ve dua kazanan kişiliğinden ve güzel ahlak ve gönül adamı olarak takdir edilen kişiliğinden dolayı bu ödüle layık görüldüğünden kendisi kadar yaklaşık 2,5 yıldır samimi ve dürüst kişiliği ile çalıştığım kaymakamımız sayın Mehmet Tunç Baykanin Sesi Gazetesi ailesi olarak canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.Bu ödül kendisi kadar bizleri mutlu etmiştir,bu ödül ilçemiz adına bir mutluluk ,onur ve gurur verici olup , ilçemizi beş ilçe arasına almayı başaran sayın kaymakamımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.

10 Ocak İdareciler Günü’nde yurdun çeşitli noktalarındaki 5 başarılı idareci ile emekliye ayrılan Mülki İdare Amirleri adına verilen ödüller sahiplerini buldu. İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Türk İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük katıldı.
Kaymakamız Mehmet Tunç’un da yer aldığı Başarılı olan beş kaymakama ödüllerini Bakan Soylu takdim etti. Ayrıca 2020 yılında emekli olan Mülki İdare Amirleri adına, emekli olan Mülki İdare Amiri Mülkiye Başmüfettişi Yaşar Özdemir’e de ödülü verildi. Törende, Şehit Kaymakam M. Fatih Safitürk Üstün Hizmet Ödülü Giresun/Dereli Kaymakamı Murat Atıcı’ya, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Başarılı Hizmet Ödülü Siirt/Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç’a, Merhum Vali Celalettin Tüfekçi Meslek Ödülü Van/Başkale Kaymakamı Asım Solak’a, Vali Dr. Mehmet Vecdi Gönül Güvenlik Hizmet Ödülü Diyarbakır/Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal’a, Merhum Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülü Eskişehir/Çifteler Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan’a takdim edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin her noktasına yapılan her hizmeti değerlendiriyor ve yeni konseptle onları bütünleştiriyor, neredeyse tüm güvenlik başlıklarında strateji ve uygulama belgeleri oluşturarak personel ve teknik kapasitemizi arttırarak, bütün bunları harmanlayarak adımlarımızı atıyoruz” dedi.
İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Türk İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük ve diğer yetkililer katıldı.

Burada konuşan Bakan Soylu;

Kişi başı milli gelir, gayrisafi milli hasıla, AR-GE harcamaları, nüfus artış hızı, eğitim, sağlık, altyapı hizmetleri ve diğerleri. Bunların hepsi bugün tüm dünyada kabul görmüş, gelişmişlik standartları, kriterleridir. Hemen hemen bütün dünya, üniversiteler, akademik analizler, bu ve bunun gibi somut rakamlara dayanan kriterleri kullanır. Toprağından petrol fışkıran ama fakirlik içinde yüzen, yıllardır istikrarsızlık içerisinde olan, bayrakları olan ve hepimizin bildiği gibi başkalarının yönettiği ülkeler var. Elmas ve altın madenlerine sahip ama hala sömürge olarak yaşayan hatta gelirinin belli bir oranını doğrudan haraç olarak batılı sömürgeci ülkelerin banka hesaplarına gönderen, bugün fakir olduklarını bildiğimiz ülkeler var.”
“Elbette ki gelir, altyapı bunlar önemli göstergeler. Bir büyük devleti büyük devlet yapan, o gelirle nasıl bir gelecek, nasıl bir demokrasi standardı ve geleceğinizi esas itibariyle nasıl kurguladığınızdır. İşte bu da ancak büyük devlet hasletleriyle yapılabilecek bir iştir. Milyonlarca göçmen için insan odaklı bir göç politikası kurgulamak, küresel terörle mücadele ederken hak ve özgürlükler alanını koruyabilmek, dili, dini, ten, renk veya ırkı farklı olan insanları tehlike olarak değil, zenginlik olarak kabul edebilmek, kriz yönetebilmek, fakirlikten korkmadan, tehditlere aldırmadan Oradaki mesele sadece bir kolluk zafiyeti değildir. Bu başka bir şeydir. Devletin daha önce tecrübe etmediği bir kriz karşısında şaşkınlığı ve o krizi yönetememesinin sonucudur. Türkiye bugün terörle mücadele ediyor çünkü bu meseleyle neredeyse birkaç nesildir mücadele eden iki asırlık iç güvenlik teşkilatları, binlerce yıldır geleneği olan Türk Silahlı Kuvvetleri var. Türkiye, Avrupa’nın yakaladığı uyuşturucunun iki katını yakalıyor çünkü Avrupa’nın iki katı tecrübesi var. Toplumsal olaylarda, devleti ele geçirme çabalarında, ihanette, darbelerde yüksek bir tecrübemiz var” değerlendirmesini yaptı.
“15 Temmuz’dan bugüne kadar neredeyse tüm çalışma başlıklarımızda olumlu sonuçları trend haline getirdik ve 2020 yılında bunu devam ettirdik. Son 4 yılda yurtiçindeki terörist mevcudu yüzde 87 oranında azaldı. Terör örgütüne 2020 yılındaki katılım örgütün eyleme başladığı ilk yıl olan 1984’ün de altında kaldı ve 52 olarak gerçekleşti. Katılımın yaklaşık 5 katını ikna yöntemiyle dağdan indirdik sayısı 243’tür. Uyuşturucuyla öyle büyük mücadele veriyoruz ki 2020 yılında yakaladığımız kök kenevirin değeri 23 milyar lirayı buluyor. En önemli yakalamaları da o bölgelerde gerçekleştirdik. Uyuşturucuya bağlı ölümleri 2017’deki 941 seviyesinden 2020 yılı ilk 11 ayı içerisinde 175’e düşürdük. Şehir güvenliğinde çarşı ve mahalle bekçiliğindeki 30 bin bekçi hedefini tamamladık. Evden hırsızlık günlük ortalamasını 2017 2020 arasında 282’den 158’e düşürdük. Aynı periyotta kadın cinayetleri 336’dan 266’ya geriledi. Trafikte 100 bin nüfusa düşen can kayıpları son 10 yılda 100 binde 13,4’ten 100 bine 5,9’a düşürdük. Şimdi hedefimiz bu sayıyı Avrupa ortalaması olan 100 binde 5 seviyesine çekmektir. 2020 temasıyla hep birlikte bunları gerçekleştirdik.”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin dünya tarafından da takdir edileceğini vurgulayan Soylu, “Göreceksiniz bu sistem içerisinde yaşadığımız bu günler dünyayla kıyaslandığı esas itibarıyla Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başarısı olduğu dünya tarafından takdir edilecektir. Ancak o gün gelecek yine başka bir şeyi bilmeyenler yine bildiklerini söylemeye devam edeceklerdir. Zaten milletimiz nezdinde bizleri onlardan ayıran anlayış tam da budur. Dolayısıyla bizler bu insan hazinesiyle bu devlet birikimiyle de yaşadığımız günlerin tüm zorluğa rağmen 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor ve geleceğe çok daha büyük umutla bakıyoruz. Bu amaçla 15 Temmuz’dan sonraki süreçte şu anda alımları devam edenler dahil 500 yeni mülki idareye idareci arkadaşımızı sistemimize eklemiş bulunuyoruz ve yine bu alımlarımız devam edecek. İnşallah bu arkadaşlarımız da nesillerden beri süregelen bu bayrağı devralıp çok daha ileriye taşıyacaktır” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil