Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Magazin, Sağlık, Siyaset, Yaşam 25 Mayıs 2022 99 Görüntüleme

KARAYOLLARIN“DUVARI PEL PEL DÖKÜLÜYOR”

Karayolları Diyarbakır 9.Bölge ve Siirt sınırları içerisinde bulunan ve Karayolları Diyarbakır 9.Bölge müdürlüğü tarafında yapılan, yaptırılan Diyarbakır Van Karayolunun Baykan ve Veyselkarani arasındaki iate duvarları kısmı olarak dökülmeye ve tehlike olmaya devam ediyor, Uzun zamandır bu halde olan duvar ilgisizlikten dolayı her geçen gün daha da tehlike arz ediyor, tehlike de olmaya doğru gidiyor. Yolda geçen şoför vatandaşlar; özellikle Karayolları 9. bölge hudutları içinde bulunan bu duvarlara harcanan trilyonlarca harcamalar yazıktır. Bu yapılan harcamalar denetimsizlikten dolayı sağlıklı yapılmadığında dolayı tekrar tekrar yıkılarak yeni duvarların yapılması zorunlu hal geliyor. Bu durum da vergilerimiz olan ve cebimizde çıkan paralar denetimsizlik ve ilgisizlik dolayı boşa gitmiş oluyor, yazık değil mi bu duruma gelmesi bu duruma sessiz kalan yetkilileri görevlerini yapmaları ve yapılan bu harcamalara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Ayrıca Yol kenarında bulunan Kanal Taş ve toprakların dolmasından dolayı temizlenmediği için yağacak yağmurların Yola zarar vermesi ve taşların yola gelmesi ile araçlara zarar vereceğinde acilen temizlenmesi önlem alınması zorunlu duruma gelmiştir. Denetimsizlikten dolayı harcanan ve bugün yıkılan bu duvarların yapılması ve kanalların temizlenmesi Karayollarının bu noktadaki görevini en iyi şekilde yapması için görevini yapmasını bekliyoruz.

Karayolları 9.Bölgenin yaptığı ve oldukça kötü ve tehlikeli görünen duvarı gösteren Vatandaşlar, “Veyselkarani Beldesi’nde başlayıp Baykan ilçesi’ne kadar olan kısmının birçok noktasında tehlike ve risk arz eden 8 kilometrelik yol boyunca yoldaki üst tarafların kaymaları engellemek amacıyla duvar yapılmış. Bu duvarda kullanılan malzeme araştırılmalı ve bundan böyle yapılacak işlerin daha güvenilir ve sağlam yapılması için denetimlerin artırılması mevcut yıkılan bölümlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yapılması zorunlu hale gelmiştir. Duvarın içine atılan çimento beton dışarı çıkmış, Duvara dokunduğunda duvar pel pel dökülüyor. Bu bizim vergilerimizle yapılmış bir yol çalışması biz bunu kamuoyunun dikkatine çekiyoruz. Aynı yolun devamı olan Baykan –Bitlis arası Van 11 Karayolları bölgesi tarafına yapılan ve her kes tarafından görünen duvar çok sağlam yapılmış. Bu şu demek istenirse bir iş çok iyi yapılabilinir. ”dediler.

Haber:Şakir Erol

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil