Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Bugünün Manşetleri, Dünya, Eğitim, Genel, Gündem 27 Haziran 2019 744 Görüntüleme

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TERCİH VE TANITIM GÜNLERİ 2019 BAŞLIYOR

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019, 19-23 Temmuz 2019 tarihleri arasında İÜ Merkez Yerleşkesi Rektörlük Binası; 24-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında ilgili fakültelerin kendi yerleşkelerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Üniversitesi, öğrenci ve velileri tarih ve doğanın birleştiği, doğal botanik bahçesinden farksız olan İÜ Beyazıt Merkez Yerleşkesi’nde ağırlayacak. Tercih ve Tanıtım Günleri’nde görevli ilgili fakülte ve yüksekokul öğretim üyelerinden İstanbul Üniversitesi hakkında detaylı bilgi alabilecek olan öğrenciler, İstanbul Üniversitesi’nin tarihi, yerleşkeleri, burs, beslenme, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendirilecekler. Öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkânı bulan, her türlü sorularına cevap alacak öğrencilere, İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 görevlileri tarafından çeşitli hediyeler takdim edilecek.

 “Türkiye’nin En Köklü Üniversitesi”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 kapsamında yaptığı açıklamada sanat, siyaset, tarih, edebiyat ve sinema gibi pek çok alanda ülkemizin en önemli isimlerini yetiştirmiş olan İstanbul Üniversitesi’nin Türkiye’nin en köklü üniversitesi olduğunu vurgulayarak, “Üniversitemiz, 15 fakülte, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 12 enstitü, Rektörlüğe bağlı 2 bölüm ile yaklaşık 80 bin öğrenciye eğitim veriyor. Ayrıca Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültemizde eğitim gören 219 bin 942 açık öğretim, 14 bin 881 uzaktan eğitim olmak üzere toplam 234 bin 823 öğrencimiz bulunuyor. İstanbul Üniversitesi ‘Öğrenci Dostu’ anlayışıyla eğitim veren modern bir eğitim kurumu olmaya ve kendini yenilemeye sürekli devam ediyor. Türkiye’nin en seçkin eğitim kadrolarına sahip olan Üniversitemiz, 899 Profesör, 391 Doçent, 580 Dr. Öğretim Üyesi, 319 Öğretim Görevlisi ve 1103 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 3292 akademik personele sahip ve gerek ulusal gerekse uluslararası çalışmalarıyla bilim dünyasında etkin konumda” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın İlk 500 Üniversitesi Arasına Giren Tek Türk Üniversitesi”

İstanbul Üniversitesi’nin dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına giren tek Türk üniversitesi olduğunu belirtenİÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Üniversitemiz, Avrupa’da kurulan ilk on üniversiteden biridir. Araştırma Üniversitesi olarak seçilen İstanbul Üniversitesi aynı zamanda YÖK tarafından verilen2017 YÖK Üstün Başarı Ödülleri kapsamında‘Üniversite-Sanayi İş birliği’ Ödülü’nün de sahibi oldu.Üniversitemiz birçok ulusal ve uluslararası sıralamada en ön sırada yer alarak ülkemizi de başarılı bir şekilde temsil ediyor” dedi.

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 etkinlikleri ile öğrencilerin en doğru seçimleri yapabilmelerine katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizen İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Akkonuşmasına şu şekilde devam etti: “Öğrencilerimizin İstanbul Üniversitesi hakkında gerekli tüm bilgileri öğretim üyelerinden edinmelerini sağlamayı ve yükseköğretimlerinde kendileri için en doğru seçimleri yapabilmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 boyunca öğrencilerimizin her fakültemizde danışabileceği eğitimcilerimiz olacak. Öğrenci adaylarımıza İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 etkinliklerini yakından takip etmelerini, İstanbul Üniversitesi Kurumsal İnternet sayfasından ve sosyal medyadan paylaştığımız bilgileri değerlendirmelerini öneriyorum. İstanbul Üniversitesi mensubu olacak değerli öğrencilerimizle Üniversitemizin bilimsel üstünlüğünü, çağdaş ve modern hizmet anlayışını daha iyi yerlere taşıyacağız. Öğrencilerimize, yüreklerinden geçen en güzel yerde eğitim hakkını kazanabilmeleri temennisiyle başarılar diliyorum.”

TARİH-YER: 19-23 Temmuz 2019 – İÜ Merkez Yerleşkesi Rektörlük Binası

24-29 Temmuz 2019 – Fakülte Yerleşkeleri

SAAT: 10.00-16.00

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil