Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Yaşam 19 Haziran 2021 172 Görüntüleme

İlçemizde e-Twinning Uygulaması

Baykan İlçesi Veyselkarani Beldesi Veyselkarani İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yapan öğretmen Esra Memiş öncüllüğünde 4 ülke (İtalya, Romanya, Türkiye, Yunanistan) ile eTwinning uygulaması gerçekleştirildi. Proje kapsamında ”Kırmızı Başlıklı Kız” adlı kitabın İngilizcesini okuyup okudukları kitabı drama ile canlandırdılar.

Read and Act: Reading and Storytelling eTwinning Projesi

Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Esra Memiş  “Read and Act: Reading and Storytelling (Oku ve Canlandır: Okuma ve Hikayeyi Anlatma) ” isimli eTwinning projesini yürüttü.İlçe Milli eğitim müdürü Mehmet Eşref Altun, Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmenimiz  Esra Memiş ve öğrencilerimiz proje için çalışmalar hazırladılar. Projede İtalya, Türkiye, Yunanistan ve Romanyadan okullar yer aldı. Bu projede öğrencilerimizden Kırmızı Başlıklı Kız adlı kitabın İngilizcesini okuyup aktiviteleri yapmaları beklendi. Öğrencilerimiz proje final çalışması olarak okudukları kitabı drama ile canlandırdılar ve hikayi anlattılar. Drama gösterisi İngilizce yapıldı. Diğer ülkelerden projede yer alan okullar da seçtikleri kitaplar için çalışmalarını yürüttüler. Projede işbirliği içerisinde çalışıldı. İngilizce Öğretmenimiz Esra Memiş ve öğrencilerimiz projede yer alan öğretmenler ve onların öğrencileri ile toplantılar yaptılar. Toplantılarda okuma alışkanlıkları ve proje için okunulan hikayeler hakkında konuşuldu ve etkinlikler yapıldı. Fikirlerini İngilizce söylediler.  Öğrencilerimiz İtalya, Türkiye, Yunanistan ve Romanyada farklı şehirlerde yaşayan akranlarını tanıdılar. Böylece Yabancı dil öğreniminde akran öğretimi desteklenmiş oldu.

Bu projede;

Farklı ülkelerde yaşayan öğrencilerin birbirlerini anlamaları,

Uluslararası grupların iletişimlerini geliştirmeleri,

Bilgi ve becerilerini ilerletmeleri,

Özgün düşüncenin geliştirilmesi,

Uluslararası projelerde tecrübe kazanmaları,

Okumayı ve edebiyatı sevdirerek canlandırma yapabilmeleri,

Bilişim teknolojilerini de kullanarak farklı çalışmalar üretebilmeleri hedeflendi.

Belirtilen çalışmalar tamamlandı ve hedefler başarı ile gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz proje planında belirtildiği gibi her ay farklı etkinliklere aktif bir şekilde katıldılar. İngilizce Öğretmenimiz Esra Memiş ve öğrencilerimiz ilimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettiler.

İlçe milli eğitim müdürü Altun, Ortak olarak katıldığımız eTwinning projesine katkılarından dolayı proje yürütücüsü Veyselkarani İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Esra Memiş’ i, okul idarecileri ve çalışmaya katılan öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Önemli bir proje ilçemiz adına da ayrıca sevindirici bir proje bu tür çalışmalara desteklerimiz her daim devam edecektir.dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil