Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Yaşam 29 Mart 2021 2151 Görüntüleme

Gelecek Partisi Baykan İlçe Kongresi yapıldı.

Gelecek Partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi Siirt’te ve ilçelerinde de teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdı. Siirt ve ilçelerinde kongrelerinin bir çoğunu tamamlayan Gelecek Partisi Baykan’da tek liste ile gidilen kongrede başkanlığa Sitki Sarsılmaz seçildi. Gelecek Partisi Baykan ilçe kongresi Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirildi.

Kongreye Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av.Aydın Altaç, Siirt İl Başkanı Mehmet Ensarioğlu, il Kadın kolları başkanı Jiyan Özalp, il Gençlik kolları başkanı Özbek Erdoğan, Siirt Merkez ilçe başkanı av. Uğur Çelebi, Kurtalan İlçe Başkanı Seyfettin Atay, Tillo İlçe Başkanı Ercan Celen,Bitlis Merkez İlçe Başkanı Harun Çoban,Silvan İlçe Başkanı,Tatvan İlçe Başkanı,Diyarbakır il gençlik kolları başkanı,İyi Parti Baykan ilçe başkanı Çetin Söyüncü, Doğru Partisi Baykan ilçe Başkanı Yılmaz Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi Baykan ilçe Başkan Yardımcısı Abdulbaki Taş, Deva Partisi yetkilileri ile gelecek partisi delegeleri, eski il genel meclis üyeleri Mehmetcan Sarsılmaz, Orhan Sarsılmaz, Kanaat önderleri ve baykanlı vatandaşlar katıldı.

Kongrede saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylendi. Divan Başkanlığını Bitlis Merkez İlçe Başkanı Harun Çoban’ın yaptığı Gelecek Patisi 1. olağan genel kurulda, Gelecek Partisi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun selam ve sevgilerini iletti. Divan Başkanı Bitlis Merkez İlçe Başkanı Harun Çoban yaptığı konuşmada, “Değerli katılımcılar Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU‘nun çağrısıyla 152 yiğit adamla şimdi yeni bir şey söyleme zamanı diye yola çıktık. Kenarda beklemek olmaz bu meşakkatli ve uzun yolda bir kenarda durulmaz diyerek bizlere omuz veren,  uzattığımız eli tutarak gücümüze güç katan yönetim kurulu üyelerimize, dava arkadaşlarıma delegelerimize teşekkür ederim” dedi.

Gelecek Partisi Baykan İlçe Başkanı Sitki Sarsılmaz kongrede bir konuşma yaparak, “Baykan Gelecek Partisi sevdalıları, Baykan İlçe kongremize hoş geldiniz. İçimde tatlı bir heyecan, büyük bir gurur var. Liderimiz Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bizlere öncülük ettiği doğrunun, adaletin olduğu bu yolda sizlerle yürümekten şeref duyuyorum. Biz ilçemizdeki çalışmalarımızda o kadar güzel tepkiler aldık ki, Aramıza bu doğru yolda yürümeye hazır, adaletin olduğu bu yolu seçmeye gönüllü vatandaşlarımız oldu. Bu yolda ilçemizin her karış bölgesini, her kapıyı çalarak vatandaşlarımızla bütünleşeceğiz. Baykan hizmete aç olduğu gibi, işsizlik boyutları her geçen gün daha da büyümektedir. İnsanlarımız işsiz ve evine ekmek götüremediği için adeta aile faciası yaşıyor. Ekonomik sebeplerle insanlar canına kıyıyor. İlçe kongremiz tüm Baykan’ımıza hayırlı olsun, tekrar hepiniz hoş geldiniz der Allaha emanet olunuz ”dedi.

Gelecek Parti Siirt İl Başkanı Mehmet Ensarioğlu, “Öncelikle ilçe kongremize gelerek bizlere o değerli vaktinizi ayırdığınız için şahsım ve ilçe başkanım adına siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz, hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizleri son derece onurlandırdınız. Bugün ilçe kongremizle birlikte burada açılışını yapacağımız güzel çalışmalarla Gelecek Partisi Baykan İlçe adına tüm Türkiye’ye duyuracak ve imzamızı atacağız. Gerçekten memleketimizin ve ilçemizin sorunları çoktur. Bugün başlamış bir sorun değil, bugünkü hükümet Türkiye’de 20 yıldır siyaset yapıyor ve çoğu zaman hizmet yaptıklarını dile getiriyorlar. Oysaki birçok sorun birikmiş durumda, biz bu sorunların hepsini biliyoruz. Bu sorunları nasıl çözüme kavuşturacağız. İnşallah yakın bir sürede partimiz Türkiye’de hükümet veya hükümet ortağı olursak o zaman bu sorunları hep beraber çözüp birlikte hareket edeceğiz. Bu sorunların acilen çözülmesi gerekiyor. Onun için bu partinin içinde de var gücümüzle Demokrasinin varlığı ve bu olumsuzlukların da ortadan kaldırılması için  var gücümüzle çalışacağız” Ayrıca Baykan ilçemize muhakkat yüksek okul kurulmalı, Tabletler dağıtılıyor ama özellikle kırsalda bulunan köylerimizde internet olmadığı için çocuklar bu tabletlerde faydalanamıyor buda çözülmeli dedi.

Konuşma için kürsüye gelen Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av.Aydın Altaç, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu canlı telefon bağlantısıyla bağlanarak partilileri selamlayarak ilçe başkanlığı hayırlı olmasını diledi.

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Av.Aydın Altaç, “Öncelikle Baykan ilçe kongremize gelerek bizlere o değerli vaktinizi ayırdığınız için şahsım, Siirt il başkanım ve Baykan ilçe başkanım adına siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz, hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizleri son derece onurlandırdınız. Bugün ilçe kongremizle birlikte burada açılışını yapacağımız güzel çalışmalarla Gelecek Partisi Baykan İlçe adına tüm Türkiye’ye duyuracak ve imzamızı atacağız. Gerçekten memleketimizin ve ilçemizin sorunları çoktur. Bugün başlamış bir sorun değil, bugünkü hükümet Türkiye’de 20 yıldır siyaset yapıyor ve çoğu zaman hizmet yaptıklarını dile getiriyorlar. Ancak memleketimiz çokta ileriye gitmiş değil, bir dönem bende iktidar partisinin Diyarbakır il başkanlığınız yaptım. Birçok hizmetin önünü kendi çabalarımızla açtık. Bir kez daha bu hizmetlerin önü kesildi biz bu sorunların hepsini biliyoruz. Bu sorunları nasıl çözüme kavuşturacağız. İnşallah yakın bir sürede partimiz Türkiye’de hükümet veya hükümet ortağı olursak o zaman bu sorunları hep beraber çözüp birlikte hareket edeceğiz. Bugün işimiz çok zor ve zahmetlidir. Niye işimiz zor bugünkü hükümet zorba bir hükümettir. Zorbalıklarla ayakta kalıyor. Özellikle bizim bölgemizde zorbalıklar yapıyor. Ne insan hakları yönünden, nede seçim, nede insanlık adına, nede demokratik bir ortam bırakmadan bizimle muamele yapmıyor. Bende 20 yıldır siyaset yapıyorum, siyasetle iç içeyim. Onun için bu partinin içinde de var gücümüzle Demokrasinin varlığı ve bu olumsuzlukların da ortadan kaldırılması için  var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“Gelecek partisi insan onurunu korumak ve insan onuruyla yaşamasını sağlayabilmek için bütün baskılara rağmen yola çıkmıştır. Cesareti olmayanın devleti ayakta kalamaz, özgürlük ve adaletin yolu kurumların güçlü demokrasiden geçer. İnşallah Gelecek Partisi ülkemizde kaybolmak üzere olan Adaleti, Demokrasiyi sizlerle el ele vererek sağlayacaktır” diyen Altaç, “Arkadaşlarımızla Baykan da ilçelerimizde, esnafımızı sanatkârlarımızı, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek onlarla hasbihal ettik, sorunlarını dinledik, pandemi öncesi ve günümüzde esnafımızın ortak sorunu, kirasını vergisini, sigortasını ödeyemediği pandemi sürecinde zarar gören sektörlerden biri olduğudur. Esnaflarımızı borçlandırarak güçlendiremezsiniz, günümüz esnafı, sanatkârı, iş insanları yarınına şüpheyle ve korkuyla bakıyor. Değerli hazirun geçtiğimiz günlerde yalancı bahar yaratıldı esas sıkıntıları şimdi yaşamaya başladık, parasal gelişme doğru kullanılmadığı için enflasyon hortlayacaktır.

Gelecek partisi bu gidişata siz değerli dava arkadaşlarımızla dur diyecektir, biz meseleleri sorunları tartışmayı unuttuk gelin oturalım konuşalım hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.

Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ‘nun dediği gibi birileri parti kuramazlar, kursalar da adam bulamazlar pandemi dönemi örgütlenemezler diyerek algı yarattılar arkadaşlar hiçbir şey bitmedi her şey yeniden başlıyor bizde Gelecek Partisi olarak 81 ilde teşkilatlanmamızı tamamlıyoruz. Allah’ın izniyle sizlerin desteğiyle 1 Kasım da büyük bir coşkuyla Büyük Olağan Kongremizi gerçekleştirdik artık erken veya zamanın da yapılacak seçimlere katılmaya hak kazandık. Çocuklarımızın yarınları için, gençlerimiz için, işçimiz için, emeklerimiz için, esnafımız için, EYT  için 3600 ek gösterge bekleyen polislerimiz, hemşirelerimiz, memurlarımız için, çiftçimiz için, ülkemizin dış politikadaki itibarı için, Türk Lirasının değeri için, Adalet ve Özgürlük ve Demokrasi için İlim ve Bilim doğrultusunda güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirmek için, sizlerle birlikte doğru adımlar atarak sorunlarımıza gerçekçi ve bilimsel çözümler üretmek mümkündür. Katılımcı demokrasinin şartları yerine getirildiğinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Parti içinde eşitlerin görev aldığı herkesin çözümlere ortak olacağı bir yönetimde ben senden üstün değilim, söyleyecek sözü olanı dinleyeceğiz, ulaşılamaz olmayacağız bağımsızlığımıza göz diken içerdeki ve dışardaki mihraplar bizleri karşısında bulacaktır. Değerli hazirun temiz siyaset, yolsuzlukla mücadele, şeffaflık, güçlü ekonomi İnşallah gelecekle gelecektir. Sizlerle birlikte Vatana, Millete, Devlete, Baykan’ımıza hizmet etmek için çıktığımız bu yolda biz Ömer aramıyoruz, biz Ömer’in adaletini getireceğiz. Baykan Kongresinin hayırlara vesile olmasını diler hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım Allah yardımcımız olsun.” diye konuştu.

Gelecek Partisi Baykan 1. Olağan genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimde İlçe Başkanlığına Sitki Sarsılmaz seçilirken, Yönetim kurulu üyeliklerine;Orhan Sarsılmaz,Fuat Zeren,Siracettin Sarsılmaz,Hüseyin Erdem,Kemal Çiçek,Sedat Kandemir,Fevzi Aksu,Menderes Ilık,Fehim Erdal,İskan Sarsılmaz,Suat Karasungur,Hüseyin Akan,Abdulgaffar Sarsılmaz,Fatih Erdem ve Vedat Zent seçildiler. Kongrenin sonunda Gelecek Partisi Baykan İlçe Başkanı Sitki Sarsılmaz, delegelere hitaben bir konuşma yaparak gösterilen ilgiye teşekkür etti.

KONGE’NİN ARDINDA ESNAF ZİYARETİ

Gelecek Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Gelecek Parti Siirt İl Başkanı Mehmet Ensarioğlu, Baykan İlçe Başkanı Sitki Sarsılmaz ile beraberindekilerle Turgut Özal Bulvarı Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin ardından Altaç ile beraberindekiler ilçe Bina açılışı geçekleştirdi,

ALTAÇ YENİ HİZMET BİNASI AÇTI.

Gelecek Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Gelecek Parti Siirt İl Başkanı Mehmet Ensarioğlu, Gelecek Partisi Baykan İlçe Başkanlığı, yeni ilçe binasının açılışını yaptı. Gelecek Partisi, Diyarbakır, Bitlis, Siirt, Batman ve Baykan İlçe Yöneticileri Gelecek Partisi Siirt İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Baykanlı partililer açılışta yer aldı.

Siirt il Başkanı Ensarioğlu, Eski Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi, Siirt’te çalışmalarına devam ediyor.  Bu kapsamda Siirt Baykan ilçesinde Kongremizi yaptık, akabinde yeni ilçe hizmet binası açılışını yapıyoruz. Baykan bizim için çok özel bir yer Baykan’a da hizmet etmekte bizim boynumuzun borcu olsun” dedi.

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç Açılışta, Bugün sizlerle birlikte hizmet binamızı açıyoruz.  “Baykan siyaset konusunda çok deneyimli ve birikimli olan bir ilçe’dir, her şeyin çözüm adresi siyasettir. Demokratik anlamda standartların yükseltilmesidir. Bununda partimizin kurumları içerisinde Türkiye’deki siyaseti dönüştürme ve Türkiye’deki siyasetin sağlam bir zeminde oturması anlamında büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Bütün muhalefet partileriyle sürekli görüşüyoruz. bizim derdimiz burada üzüm yemek. Türkiye’nin sorunlarını çözmek. Hükümetin de şu anda Yeni kurulan partiler içerisinde, muhalefet partileri içerisinde en çok eleştirdiği, üzerine şiddetle geldiği partilerden bir tanesi de biziz yani gelecek partisidir. Ama onların bilmediği bir şey var. onlar istediği kadar bizi zorlasınlar. İstedikleri kadar bizleri tehdit etsinler. Biz hiç bir zaman bildiğimizden şaşmayacağız. Türkiye’ye hizmet etmekten bölgemize hizmet etmekten bir adımda geri durmayacağız” dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil