Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Bugünün Manşetleri, Gündem 3 Ocak 2019 1005 Görüntüleme

DUYURU “DERNEKLERİN VERMESİ GEREKEN BEYANNAME”

DUYURU “DERNEKLERİN VERMESİ GEREKEN BEYANNAME”

Dernekler 2018 yılı ( 01 Ocak-31 Aralık 2018) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini ilçelerde Kaymakamlık İlçe Sivil Toplumla İlişkiler Şefliği, İl’de ise Valilik İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

Derneklerin beyannamelerini 1 Ocak-30 Nisan 2019 tarihleri arasında vermemeleri durumunda idari para cezası ile cezalandırılmaları söz konusu olacaktır. Dernek beyannameleri internet üzerinden elektronik ortama aktarılacağından süresi içerisinde verilmiş olması zorunludur.

Ayrıca DERBİS kullanıcısı olup şifre almış olan dernekler beyanname formlarını DERBİS sistemine kendileri girecektir.

DERBİS kullanıcı şifresi olmayan dernek başkanlarının İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden DERBİS kullanıcı şifresi alması gerekmektedir.

Şubeler Mülki idare Amirliklerine verdikleri beyannamelerin bir örneğini Dernek Genel Merkezine de bildirmek zorundadır.

Dernekler boş beyanname formlarını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün (www.dernekler.gov.tr) Internet sitesinden ücretsiz indirilebilecektir.

Kamu yararına çalışan dernekler ile bilanço usulüne göre defter tutan derneklerin DERBİS ortamında şifre ile giriş yapmaları zorunludur.

Vergi numarası olmayan derneklerin en kısa sürede alarak beyanname ibraz ederken vergi numaralarını yazmaları gerekmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için beyanname formlarını süresi içerisinde elektronik ortamda veya fiziki olarak vermeleri önemle duyurulur. 03.01.2019 SİİRT VALİLİĞİ İL SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil