Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Yaşam 19 Şubat 2021 1297 Görüntüleme

DEVA Partisi Baykan İlçe kongresi’ nde Esdal Başkan Seçildi.

DEVA Partisi’nin “Türkiye konuşacak, herkes kazanacak” ana temasıyla toplanan Baykan 1. Olağan Kongresi yapıldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Baykan İlçe 1. Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongrede Baykan ilçe başkanlığına Burhan Esdal seçildi.

DEVA Partisi Baykan ilçe kongresi 22 delegenin katılımı ile saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın seslendirilmesi ile başladı. Divan başkanlığına Av. Yunus Beytekin seçilirdi.

Gündem gereği faaliyet raporunun okunması ile başlayan kongrede merkez ilçe teşkilatının kuruluşundan kongre aşamasına kadar geçirdiği aşamalardan bahsedildi, Mali Raporun okunması sırasında banka hesabının bulunmadığı vurgulandı.

Her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın mesajının okunmasını İlçe Başkanı Burhan Esdal’ın konuşması izledi.

Başkan Esdal Kongreye katılanlar ile selamlaşarak buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ediyorum,Kongremiz organizasyon ve hazırlamasında emekleri büyük olan yol arkadaşımız,gönüldaşımız,Necat Esdal kardeşime ayrıca müteşekkürüm diyerek şunları söyledi: “Türkiye bugün ekonomik olarak 14 – 15 yıl geriye gitmiştir. Beş para etmez Bulgar Levası bugün Türk parası karşısında 5 lira yapmakta. Bu bile yalnız başına Türk ekonomisinin resmini göstermektedir.

Her geçen gün fakirleşiyoruz. Bugün de ne yazık ki kanunlara göre batıyoruz. Tarih geçmişi anlatırken, geleceğe de ışık tutar, insanın yolunu aydınlatır, çukurları, kayaları ve dikenleri gösterir. Adaletin, özgürlüğün ve hukukun üstünlüğünün yaşandığı ülkelere bakıyoruz insanları refah içerisinde, yarınından kaygı duymayan bir yaşam tarzı sürüyor. Bir de adaletin, özgürlüğün ve hukukun üstünlüğünün yerlerde süründüğü yanı başımızdaki Ortadoğu ülkelerine bakıyoruz. Her gün kan ve gözyaşına şahit oluyoruz. Bu manzarayı, bu resmi her vatandaşımızın göz önünde bulundurarak siyasi tercihte bulunması gerekmektedir.

İşte bu karanlık tünelden çıkmak için bir ışık doğmuştur. Bu ışık tertemiz geçmişi ile siyasal İslâmı değil, Anadolu Müslümanlığını temsil eden, dünyayı ve insanını tanıyan, Cumhuriyet de ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan Sayın Ali Babacan ve kadrolarıdır… Ülkemizin aydınlık geleceğini Demokrasi ve Atılım Partisinde gördüğüm için buradayım.”dedi.

Kürsüye gelen Siirt İl Başkanı Av.Umut Dayanan, selamlama konuşmasında “ilçe Başkanı ve yönetimine bu güzel tablo için teşekkür etti.

DEVA Partisi İl Başkanı Dayanan: “ Teşkilatlanma sürecinde birçok zorluklar, engellerle karşılaştık, karşılaşmaya da devam edeceğiz. Ama bu süreçte partimize her partiye nasip olmayacak, büyük bir teveccüh ve umudun beslendiğini gördüm. Bu umudu; esnafımızın Sayın Ali Babacan’ı anlatırken gözlerinden, eğitim hayatına hâlâ devam ettiğim okulumda öğrenci arkadaşımın önüme geçerek bana; ‘Beni Sayın Ali Babacan’la tanıştırır mısın?’ diye sorarken ki heyecanından gördüm.

Değerli parti mensubu kıymetli ve cesaretli arkadaşlarım; söz etmiş olduğum teveccüh ve umut açık bir şekilde ortaya koymaktadır ki; partimiz ülkemizde kurulmuş hiç bir siyasi partiye benzememekte, umudu ve özgürlükleri temsil etmektedir. Sizler de bu umudun parçasısınız. Bu büyük bir gurur kaynağı olduğu gibi hiç kuşkusuz büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmekte. Güçlü teşkilatımızla bu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğimizden hiç şüphem yoktur. Teşkilatımız büyük bir motivasyon ve azimle mevcut sayımızı binlere, hatta on binlere çıkarıp önce ilimize, sonra da ülkemize deva olacaktır.

Bütün Zorluklara rağmen omuz omuza verip DEVA Partisi’ni iktidara getirmeyi başaracağız “ diye konuştu.

DEVA Partisi Bölge Koordinatörü, Van eski milletvekili İkram Dinçer, yaptığı konuşmasında;

DEVA Partisi’nin kuruluş amacı, geçirdiği aşamalar ve bu gün geldiği noktayı işaret ederek, ekonomide kötü gidiş başta olmak üzere yargıya müdahale, fikir özgürlüğünü yok sayma, millet iradesine sahip çıkma vb konularda fikirlerini paylaşırken, “ Ülkemiz geldiği noktayı hak etmiyor. DEVA Partisi ülkenin umudu. Onun için buradayız. İlk sandıkta duvarları yıkacağız” sözleri ile “ Cesur Yürekli “ olarak nitelediği partililerine coşku verdi.

Dinçer, “Güneydoğu’nun tam anlamıyla siyasi bir özetini elde ettiğimiz dün Batman daydık bugün buradayız çalışacağız ulaşamadığımız tek bir vatandaşımız kalmayacak, Siirt bizim için siyasi açıdan büyük bir önem arz ediyor. Güneydoğu, Doğu ve özelikle Siirt kamuoyunda çok kısa bir süre olmasına rağmen önemli bir şekilde yer edinmeyi başaran DEVA Partisi, bölgemizin diğer illerinde de hızlı bir ivme kazanmış durumda. Siirt’te 6 ilçemizin tamamında teşkilatlanma çalışmaları tamamlandı. Türkiye’nin, Siirt’in mevcut durumdan çok daha iyisini hak ettiğini vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Bugün mevcut gidişattan memnun olmayanların oranı yüzde 70, 80’i çoktan aşmış durumda. Maalesef yanlış politikalar ve kötü yönetim birleştiğinde, başarıdan bahsetmek, ülkenin yarınları için umut aşılamak mümkün değil. Özellikle bölgemizde insanlar artık hizmet veremeyen, hizmetten kopan siyasi partilerden hızla uzaklaştı. Sahada bir araya geldiğimiz vatandaşlarımızın büyük kısmından “Artık Yeter” cümlesini duyuyoruz. Bölgemizde insanlarımız artık demokratik ve özgür bir ortam talep ediyor. DEVA Partisi bu aşamada, mevcut gidişattan çok daha iyisinin sağlanması için gerek kadrolarıyla, gerek programıyla önemli birçok fırsatı elinde bulunduruyor. ” dedi

Gündemin seçimler maddesine geçildi.

Tek liste ile gidilen ve yargı gözetiminde yapılan seçimler sonunda Burhan Esdal ilçe başkanlığına yeniden seçilirken, yönetim kurulu asıl üyeleri şu isimlerden oluştu:

Emrah Tapınç, Veysi Ilık, Hulusi Ceylan, Gülbahar Erol, Erol Karabardak, Nizam Erdoğan, Nazlıcan Zöngör, Serkan Solmaz, Ramazan Sarsılmaz, ve Rauf Tayfun vardı.

Pandemi nedeniyle kongreye sadece delegeler ile il, ilçe ve Belde teşkitlarının yöneticileri ve parti yöneticileri katıldı. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kongre hafta içinde toplandı. Ayrıca Kongreye CHP İlçe Başkanı İlyas Arpacık ve Doğru Parti ilçe başkanı Yılmaz Erdem’de katıldı. Kongre sonunda  tek liste ile seçime giden delegelerin oyunu alan Burhan Esdal ve yönetimi DEVA Baykan ilçe başkan ve teşkilatına seçildiler.Hayırlı olmasını dileriz.

Kongre sonunda Parti ilçe teşkilatının açılışı yapıldı, Esnaf gezildi, Esnafın talep ve önerileri dinlendi. Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Gülümser ve Ziraat Odası Başkanı Yusuf Tardu ziyaret edildi. Oda Başkanları Esnaf ve Çiftçilerin öneri, talep ve durumları hakkında bilgiler verdiler, Bölge Koordinatörü Dinçer ise DEVA’nın gelişi ile Türkiye ve özellikle bölgemiz şahlanacak Türkiye yeniden güven ve güç kazanacak dedi.  Akabinde Veyselkarani Belde Başkanlığı açılışı için Veyselkarani beldesine gitmek üzere DEVA Parti heyeti ilçede ayrıldılar.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil