Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Yaşam 8 Aralık 2020 1314 Görüntüleme

Çevrim İçi “Yerelde Basın Buluşmaları”nın İkincisi Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Özelinde Gerçekleştirildi

Çevrim İçi “Yerelde Basın Buluşmaları”nın İkincisi Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri Özelinde Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Göç ve Uyum konulu Yerelde Basın Buluşmalarının ikincisi, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri özelinde, 7 Aralık 2020 Pazartesi günü çevrim içi gerçekleştirildi.

Yerel basın çalışanlarına yönelik farkındalık artırıcı bilgilendirmelerin yapılabilmesi amacıyla düzenlenen etkinliğe; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet AKARCA, Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe OK, İletişim Başkanlığı Basın Yayın Dairesi Başkanı Büşra Karaduman AKTUNA, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU’nun yanı sıra Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan basın mensupları ile İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet AKARCA: “5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapıyoruz. Geçici koruma statüsünde gelen kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz ve hiçbir sorun çıkmıyor bundan dolayı Göç İdaremiz de fevkalade başarılı.” dedi.

Basının önemine değinen Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe OK: “Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde yerel medyamız doğru haberi, doğru ve etik bir şekliyle her zaman ifade etmişlerdir. Yorumu da hür ve bağımsız bir şekilde yaparken göçmenin insan olduğunu hiçbir zaman unutmamışlardır.” ifadelerinde bulundu.

İletişim Başkanlığı Basın Yayın Dairesi Başkanı Büşra Karaduman AKTUNA ise: “Objektif veriler üzerinden değil de kamuoyu algısı paralelinde araştırma yapmadan sürdürülen habercilik sosyal sorunlara zemin hazırlamaktadır.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de Yürütülen Uyum Faaliyetleri” konusunda kapsamlı bir sunum gerçekleştiren Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU: “Basın, hepimizin gerçek ses ve idaresidir. Bir nevi yerel medya ile basın, göç ve uyumun gören gözü ve duyan kulağıdır” dedi.

Program kapsamında ayrıca, Göç Uzmanlarımız tarafından Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi, Göç Terminolojisi, YİMER 157’nin Sunduğu Hizmetlere yönelik sunumlar yapıldı. Basınla İlişkiler Grup Başkanlığınca ise “Basına Bakış” sunumu gerçekleştirildi.

“Uyum Yerelde Başlar” sloganı ile yola çıkan Yerelde Basın Buluşmalarının üçüncüsü Karadeniz Bölgesi özelinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil