Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Yaşam 6 Mart 2021 2534 Görüntüleme

Baykan’da Yapılan Okul Sorunların Giderilmesi İçin İlgi Bekliyor.

Yeni Yapılan ve 2021-2022 yılı eğitimine açılan okul’daki birçok sorunun olduğu okul yönetimi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafında İlçe Kaymakamı/Belediye Başkanvekili Mehmet Tunç’a iletilen konu üzerine, Kaymakam Tunç, il valiliğine, İl özel İdare ve İl milli eğitim müdürlüğüne bilgi vererek sıkıntıların giderilmesi için İlçe milli eğitim müdürlüğüne gerekli talimatları vererek sorunların giderilmesi için işin müteahhit firmasının yetkileri ile görüşülerek gerekenleri yapması talimatlandırdık.

Okuldaki eksiklerin çok olduğu, bunlardan bazıları, Kalorifer Kazanı ve Su Deposu aynı depoda yapılması, Duman Bacalarının sağlıklı olmaması, Bacaya yakın prizlerde sınıflara duman atması, Dışarıda yapılan Sahanın çatlaması kayması, Kazan dairesi ve su deposu aynı alanda yerde depoda yapılmış olması şu demektir çocuklarımız tozlu, dumanlı kömürlü su içiyorlar buda ileride telafisi mümkün olmayan büyük sorunların doğmasına sebebiyet verecektir. bundan dolayı burada kusurun çok büyük olduğu bu konu ta başından beri Siirt il Milli Eğitim ve İl Özel İdare müdürlüğüne bildirildiği ancak bir türlü önlem alınmadığı son olarak Okuldaki bu konunun Siirt Valisi/Belediye Başkanvekili Osman Hacibektaşoğlu’na iletildiği Vali Hacıbektaşoğlu konuya el koyduğu ve buradaki bütün sorunların giderilmesi için İl özel ve İl milli eğitim yetkililerini talimatlandırdı.

Burada özellikle yapı inşaat mühendislerinin veya kontronürlerin yeterince işi takip etmedikleri anlaşılmıştır.

Kaymakam/Belediye Başkanvekili Tunç, Ben Veyselkarani imamhatip lisesindeki ve bu okulumuzdaki durumları sayın valime aktardım kendisi bizzat ilgileneceğini il özel idare ve milli eğitim müdürlüğü yetkililerine talimatlar verdiğini ve benimde il özel idare ve milli eğitim müdürlüğü yetkilileri ile görüşmemi konuyu kendilerini aktarmamı ve takipçisi olmam için bana sayın valimizin talimatları olmuştur. Veyselkarani imamhatip lisesinde yüklenici firma çalışmalar başlattı, eksik ve sorunları gidereceğini belirtti bizde takipçisi olacağız, Tek kelime ile şunu belirtmek isterim buraya harcanan ve istendiği gibi yapılmayan bu okulumuza(Fatih ilkokuluna) harcanan devletimizin parasına yazıktır. Bu okul inşaatı bize şunu gösterdiki yeni binalar, inşaatla, yatırımlar yapılacakken daha hassas ve takipçi olmamız gerekmektedir. Bu noktada en büyük görev İnşaat mühendislerimize ve işi kabul eden ekiplerimize, koronerlerimize düşmektedir. Böyle kötü bir işçilik olmaz. Sorumluluklar her kimse Derhal düzeltecekler. Burası bir okul. Önem vereceksizin.

Kaymakam/Belediye Başkanvekili Tunç, ince işçiliğini beğenmediği Okul’un bir an önce yetiştirilmesi için İl Milli Eğitim ve Özel İdare il müdürlüğüne yazılar yazarak Buranın acilen düzeltilmesi gerekiyor. Okulları açacağız, açamayız. Yazık, günah. Bir an evvel bütün eksikleri gidermeliyiz “Ayrıca geçen gönlerde aynı durumu Veyselkarani İmamhatip lisesinde gördük gerekli talimatları verdik O okulumuzda yüklenici firma tarafında çalışmalar yapılmaya başlandı. Buradaki bu sorunlarıda gidermek için üzerimize düşeni yapacağız. Dedi.

Telefon ile ulaştığımız Siirt Valimiz/Belediye Başkanvekili Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun bize aktardığına göre, Daha öncede Veyselkarani ’deki bir okulumuzda buna benzer durumlar olduğu o okulumuzda olduğu gibi bu durumada da el koyarak Siirt il özel idare ve Siirt il milli eğitim müdürlüğüne bir takım talimatlar verdiği işin takipçisi olacağını hatta bu konuda Baykan kaymakamı /Belediye Başkanı Mehmet Tunç’unda bizzat okuldaki eksiklerin giderilmesi onarılması noktasında takipçi olması için talimat verdiğini yaptığımız görüşmede bize aktarmıştır. Ayrıca Siirt Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu bundan böyle bu tür ileride telafisi mümkün olmayan sorunların doğmaması için yapılacak işlerin takipçisi olacağını belirtti. Harcanan emeğe verilen paralara yazıktır. Dedi.

Not: Fatih İlkokulu’nun iki katı aynı zaman’da Baykan İmam hatip ortaokuluna tahsis edilmiştir. Baykan İmam hatip ortaokulunda bu okulda eğitim vermektedir. Fatih İlkokul ve İmam hatip ortaokulu girişleri farklı yerlerdedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil