11° Kapalı

BAYKAN’DA SPOR’A DESTEK İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

Arşiv - 24 Ocak 2020 01:53 A A

BAYKAN İLÇEMİZİ SİİRT 1’İNCİ AMATÖR LİGİNDE TEMSİL EDEN YENİ ZİYARET BELEDİYE SPOR KULÜBÜNE YARDIM İÇİN TOPLANTI DÜZENLENDİ.

Baykan ilçesi Veysel Karani beldesinde faaliyet gösteren Yeni Ziyaret Belediye Spor kulübüne destek olmak amacıyla Kaymakam Mehmet Tunç başkanlığında, Veysel Karani Belediye Başkanı Murat Akgün, Atabağı Belediye Başkanı Tayyar Lale, Cumhuriyet Savcısı Murat Altınyıldız, Ak Parti İl genel meclis üyesi Necmettin Özger, Mhp ilçe başkanı Halit Söyüncü, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Gülümser, Yeni Ziyaret Belediye spor Kulüp Başkanı Hifzullah Yeşil, İlgili kurum amirleri, İş adamları ve Esnaflar katılımı ile spor faaliyetlerinin geliştirilmesi, gençlere ve spora desteklerin artması amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Kaymakam Tunç, ilçemiz de sporun ve sporcunun yanında olan bir yönetim anlayışıyla ilçemizde faaliyet yürüten ve Siirt 1 nci Amatör ligindeki ilçemizi temsil eden Yeni Ziyaret Belediye Spor Kulübüne destek olmak amacıyla hep birlikte hareket ettiklerini belirtti. Kaymakam Tunç, “İlçemizdeki gençleri spora yönlendirerek, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumuş oluyoruz. Kaymakamlığımız olarak ilçemizin gelişimi ve değişimi adına durmaksızın çaba sarf ediyoruz. Birçok konuda vatandaşlarımızı dinliyor ve onların beklentileri doğrultusunda projeler üretmeye çalışıyoruz. Gençlerimizi kimseye yem etmeden eğitim ve spor hayatlarına yön veriyoruz. İnanıyoruz ki gençlere yaptığımız yatırım, ülkemize çarpan etkisi ile çok büyük katkılar sağlayacaktır. Bu kapsamda ilçemiz belediye başkanlarından iş adamları ve esnaflarımızdan da yardım ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Veyselkarani Belediye Başkanı Murat Akgün, Baykan’ın ekonomisiyle, üretimiyle insanların el ele vererek ortaya koyduğu birlik beraberlik ruhuyla önemli bir değer olduğunu söyledi. Sporun kardeşlik ruhunu pekiştirici bir güç olduğuna işaret eden Başkan Akgün, “Benim de inancım odur ki bizler burada o ruhu yaşatabilirsek, bu konuda elimizden gelen katkıyı verirsek, sporcu kardeşlerimiz de bizim bu hususta kararımızı görürse, emin olun bu sene Siirt Özel İdare Spor’un ortaya koyduğu başarıyı Yeni Ziyaret belediye spor ’da kendi liginde ortaya koyar.” dedi.

Verdiği desteklerden dolayı Kaymakam Mehmet Tunç’a teşekkür eden Atabağı belediye başkanı Tayyar Lale ise, ilçemizin yararına yürütülen her türlü proje ve çalışmalara destek verdiğini ve bundan sonra da vermeye devam edeceğini belirtti. Başkan Lale, her gencin spora yönlendirilmesinin ve teşvik edilmesinin milli bir dava olması gerektiğini belirtti.

Yeni ziyaret Spor kulüp Başkanı Hifzullah Yeşil, bir Baykanlı genç olarak görevden kaçmayarak, Yeni ziyaret Spor kulüp Başkanı olduğunu ifade etti.

Baykan için başarılı bir eser bırakmak için mücadele edeceğini söyleyen Yeşil, şöyle konuştu:

“Rabbim inşallah mahcup etmez. Bu yolda önce dualarınızı sonra da desteklerinizi bekliyorum. Baykan bir değerdir. Hiç şüphe olmasın ki Yeni ziyaret Spor ismini zirveye taşımak hedefimizdir. Birlikte çalışacağız, mücadele edeceğiz ve Yeni ziyaret Spor ‘u hak ettiği yere getireceğiz. Yeni transferlerle ve güçlü bir yönetimle inşallah en kısa sürede bu süreci başarılı olarak atlatarak önümüzdeki sezonlarda daha iyi bir performans sergileyeceğiz.” Dedi.

Baykan esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Osman Gülümser konuşmasında; Öncelikle bu akşam buraya Yeni ziyaret Belediye Spor Futbol Takımımız için yapılan istişare toplantımıza katılan herkese teşekkür ederim.

Burada bulunan başta İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Tunç olmak üzere Belde Belediye Başkanlarımız Tayyar Lale ve Murat Akgün ve bizlere destek veren sponsorlarımıza ve ilçemiz esnafımıza teşekkür ediyoruz, Kulüp Başkanı Hıfzullah Yeşil Kardeşimi tebrik ediyorum. Dedi.

Bu akşam Kaymakamımız, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi Üyemiz, Siyasi parti temsilcilerimiz, Oda Başkanlarımız, muhtarlarımız ve esnaflarımız burada bizlerin birlikteliği ve desteği ile takımımızın 1.Amatör liginde şampiyon olacağına inanıyorum. Biz Esnaf sanatkarlar odamız ve esnafımız olarak Spor Kulübümüz için üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız.

Bu kulüp bizim kulübümüz, bütün Baykanlıların kulübü, bizi temsil ediyor. Ben bu toplantıya katılan ve katılamayan esnaflarımızdan, iş adamlarımızdan, Baykanlıyım diyen bütün gurbette bulanan iş adamlarımızdan takımımıza ve Baykan için yapılacak bütün hayırlı projelere destek vermelerini istiyorum dedi.

Başkan Gülümser, Yeni ziyaret belediye Spor Kulübü yeni sezonda farklı takımlarla karşılaşarak Baykan’ın ismini ve bayrağını temsil edecek ,Esnaf ve sanatkarlar odası olarak özeni maddi, manevi ve ne yapabiliyorsak desteklerimizi esirgemeyeceğiz. İnşallah bu toplantı takımın başarılı sonuçlar alıp şampiyonluğa koşmasını sağlar.

Bu akşam burada bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere, takımın başarısı için maddi manevi desteği olanlara Baykanlılar adına, futbol severler adına teşekkür ediyorum. İnşallah güzel sonuçlar alarak Baykan’ın bayrağını her yerde dalgalandırırız dedi.

Ayrıca programda salondaki katılımcılar takımın nasıl başarılı olması ve maddi sıkıntıları aşması için neler yapılacağı hakkında fikirlerini söyleyerek görüş alışverişinde bulundular, öneriler sunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4 kez okundu.
Arşiv - 01:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

POPÜLER HABERLER

 • 01
  45 bin öğretmen ataması yapılacak
  Atama bekleyen öğretmenlere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Erdoğan atanacak öğretmenlerin öncelikle depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendirileceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Sevgili vatandaşlarım, eğitim camiamızın değerli üyeleri, buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek […]
 • 02
  VALİ EŞİ GÜNEY HACIBEKTAŞOĞLU, KURTALAN’DA DEPREMZEDELER YARARINA DÜZENLENEN KERMES’E KATILDI
  Kurtalan Kaymakamlığı koordinasyonunda, Selahaddin Eyyubi Ortaokulu ve İHH İnsani Yardım Vakfı Siirt Şubesi depremzede ailelere destek için kermes düzenledi. Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi, Kurtalan Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafımdan depremzedeler için düzenlenen Kermes programına katıldı. Kurtalan’da “İki Köprü-Bir Yuva” sloganıyla geliriyle depremzedelere konteyner alınmaması amacıyla bir […]
 • 03
  Şehit Kürşat Güneş’in eşi Hatice Güneş, Siirt’ten AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu
  Şehit Kürşat Güneş’in eşi Hatice Güneş, Siirt’ten AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu Şehit Kürşat Güneş’in eşi Hatice Güneş, AK Parti’den 28. Dönem Siirt Milletvekili Aday Adayı oldu. AK Parti resmi sitesinden başvuru işlemlerini tamamlayan Güneş, başvuru belgelerini AK Parti Siirt İl Başkanlığına teslim edecek. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışan ve sosyal sorumluluk […]
 • 04
  Siirt’te Seçmen Listesi Askıya Çıktı
  Siirt Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Erdoğan Danış ve Yeni Mahalle Muhtarı Mahmut Çevik, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçmen listelerinin askıya çıkarıldığını belirtti. Danış, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için muhtarlıklara seçmen listelerinin asıldığını aktardı. E-Devlet’ten seçmen sorgulama bölümünden kayıtlarını kontrol edebileceğini aktaran Danış, şu bilgilendirmede bulundu:   “Seçimlerde oy kullanmak isteyenler listede isimlerinin olup […]
 • 05
  Siirtli Mervan Gül’den 30 Bin Kişiye İş Sözü 
  Mervan Gül’den 30 Bin Kişiye İş Sözü AK Parti’den milletvekili aday adayı olan eski Siirt Belediye Başkan Mervan Gül, adaylık başvurusunun ardından basın kuruluşları ve vatandaşları ziyaret etti. Gül, gazetecilere açıklamasında, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu söyledi. Siirt için de çok önemli olan seçimde adaylığı için umutlu olduğunu aktaran […]
 • 06
  Siirt Yeşilay’dan Bağımlılık Konulu Bilgilendirme
  Yeşilay Siirt Şubesince, İl Jandarma Komutanlığında bağımlılık konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yeşilay Siirt Şubesi Başkanı Şener Tanık, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Siirt Şubesi ile YEDAM personelinden oluşan ekiplerin İl Jandarma Komutanlığında bağımlılık ile ilgili bilgilendirme yaptığını belirtti. Bağımlılığın anlatıldığı etkinlikte bilgilendirme broşürü dağıtıldığını dile getiren Tanık, çalışmaların farklı kurumlarla devam edeceğini, desteklerinden dolayı İl Jandarma Komutanı […]
 • 07
  Siirt’te Halsiz halde bulunan Bayağı puhu ( Bubo bubo) kuşu tedavi edildi.
  Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt İl Şube Müdürlüğüne vatandaşlar tarafından gelen ihbar üzerine halsiz halde bulunan Bayağı puhu ( Bubo bubo) kuşu Pervari İlçesinden vatandaşlar tarafından Siirt ili’ne getirilerek Siirt İl Şube Müdürlüüğümüz tarafından muhafaza altına alarak Siirt Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezine teslim edildi. Güçten düşmüş olduğu tespit edilen Bayağı […]
 • 08
  Siirtli Öğrencilerden Örnek Davranış
  Siirt’te öğrenciler harçlıklarını, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen aileler yararına bağışladı. Siirt Alparslan Ortaokulu öğrencileri, ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarınca, depremden etkilenen ve kentte misafir edilen ailelere yönelik açılan Sosyal Marketi ziyaret etti. Marketi gezen öğrenciler, biriktirdikleri bir miktar harçlığı depremzedeler yararına kullanılması için market yetkililerine teslim etti. Haber merkezi
 • 09
  Tayfi Üzüm Yaprağı Siirtli Kadınların Elleriyle Markalaşıyor
  Tayfi Üzüm Yaprağı Siirtli Kadınların Elleriyle Markalaşıyor Siirt’in Şirvan ilçesinde birkaç ay önce kadınlar tarafından üretilmeye başlanan salamura markalaşıyor. Pirinçlik (Mavit) Üreten Eller Kadın Kooperatifi tarafından üretilen salamura, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin reyonlarda yerini aldı. Yıl içinde köylerdeki bahçelerde toplanan üzüm yaprakları, Pirinçlik köyündeki üretim tesislerinde kadınlar tarafından salamura haline getiriliyor. Daha sonra özenle paketlenen […]
 • 10
  Hemşerimiz Öztürün Vefat etti.
  Taziye ve Başsağlığı İlçemiz sakinlerinden Ormanpınar köyü okul müdürü Tarık Türkpençe ve Eski Halk eğitim müdürlerimiz den Hikmet Bolhova’nin kayını, Merhum Sezai Öztürk’ün ve Halk eğitim Kurs hocasi Songül Türkpençe ve eski milli eğitim personellerimiz den Necla Bolhava’nin abileri Zekai Öztürün Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün (20 Mart 2023) günü saat […]

YAZARLARIMIZ

 • İlkbahar Mevsiminde Ne Gibi Değişiklikler Olur

  İlkbahar mevsimi her insan tarafından en çok sevilen mevsimlerden bir tanesidir. Hatta birçok insan en çok ilkbahar mevsimini sevdiğini söylemektedir. İlkbahar geldiği zaman hem insanın ruhunda hem de doğada gözle görülen ve aynı zamanda da hissedilen çok fazla sayıda değişiklik olur. Peki bu değişiklikler nelerdir? Bu ya buna benzeyen kafanızda bazı sorular var ise, bu […]
 • Bizi biz yapan değerler:

  Asrın felaketi olarak adlandırılan merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 meydana gelen depremde biliyoruz ki çok sayıda Can ve mal kaybına sebep olmuştur. Allah canını kaybedenlere rahmet eylesin, yararılara acil şifalar ihsan etsin, yakınlarına sabri cemil niyaz ediyorum. Bu elim deprem afatinde bizi biz yapan değerlere hemen yönelen insanlık ve ümmet burda kimisi insani görevini kimisi […]
 • Ahlak Kavramı Üzerine…

  Sözlüklerde Ahlakın tanımı “insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı birtakım tutum ve davranışların tümü.-kişide huy olarak bilinen nitelik; iyi ve güzel olan nitelikler.” Olarak yer alır. Türk Dil Kurumu Ahlakı ” Bir toplum içinde kişilerin uymak zorunda oldukları davranış biçimleri ve kuralları, aktöre, sağtöre” şeklinde tanımlar. Ahlâk Arapça’da tabiat, huy gibi mânalara gelen hulk […]
 • Şeyh Osman Türbesi bakımsızlıktan harabeye döndü

  Siirt, Baykan Veysel Karani Beldesi’nde bulunan Bakımı ve denetimi Vakıflar nezdinde bulunan ve Şeyh Osman türbesi olarak bilinen Hz. Veysel Karani aşığı Hz. Veysel Karani ’ye ziyaret için gelen ve Veysel Karani ye ulaşamadan vefat ettiği yerde Türbesi yapılan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü denetim ve  kontrolünde olan Şeyh Osman Hz. yattığı […]

NAMAZ VAKİTLERİ

20.03.2023 16:26:42
× Whatsapp İhbar