Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Yaşam 4 Şubat 2021 977 Görüntüleme

Baykan’da 2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı Planlama Ve Koordinasyon Toplantısı Kaymakam Tunç Başkanlığında Yapıldı.

2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı Planlama Ve Koordinasyon Toplantısı Baykan Kaymakamlığı Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil İbrahim Kara Toplantı Salonunda Kaymakam/Belediye Başkanvekili Mehmet Tunç Başkanlığında, İl AFAD Şube Müdürü Şehmuz Sevgili, Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale, Veyselkarani Belde Belediye Başkanvekili Ahmet Arde, İlçe Jandarma Komutan V. Veyselkarani Komando Bölük Komutanı  J.Teğmen. Hüseyin Keser, İlçe Kamu Kurum ve Kuruluşları Amir ve müdürleri ve Baykan esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Osman Gülümser’in katılımı ile yapıldı.

​Toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunun görevleri, ana ve destek çözüm ortağı kurumlar tarafından afet öncesi, esnası ve sonrasında yürütülmesi gereken faaliyetler, ilçemizin afet risk ve tehlikeleri, İlçemizde meydana gelebilecek her türlü olay karşısında uygulamaya konulacak planlar ve afet yönetimini ilgilendiren konular görüşüldü.

Kaymakam / Belediye Başkanvekili Tunç konuşmasında “Genel olarak ülkemizin, deprem başta olmak üzere afetlerin yaşandığı riskli bir bölgede bulunduğu küresel iklim değişikliklerine ve insanoğlunun coğrafi kural ve kaidelere, yasal tedbirlere ve yasalara aykırı hareket etmelerinden dolayı pek çok afetle karşılaşılabildiği, İçişleri Bakanlığımızca 2021 yılının Afetlere Hazırlık Yılı ilan edilmesi dolayısıyla bu yılı tüm kamu kurum ve kuruluşları (belediyeler dahil) okullar, hastaneler, özel kuruluşlar olarak her türlü afet konusunda kamu çalışanlarını, vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi dolayısıyla 27.000 insanımızı bilgilendireceğimiz bilinçlendireceğimiz bir yıl olmasını planlıyoruz. Bu amaçla çok önemli bir hizmet olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızı ve çalışanlarını bilgilendirmeye başlayarak, görev ve sorumluluklarımızı Afet oluşmadan planlamanın ve uygulamaya geçirmenin gayreti içinde olacağız.

Bu kapsamda okulların açılışı ile birlikte tüm okullarımızda 7000 öğrencimize ulaşmaya çalışıp bu eğitimleri vereceğiz.

Bizler bu planlamaları kurumsal anlamda Siirt Valiliğimiz İl AFAD Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların da katılımı ile çeşitlendirip insanlarımızın, kamu çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin içselleştirmesine vesile olacağız. Afetin oluşmasını beklemeden her vatandaşımızın afetlere hazırlıklı olma kapasitesini ve niteliğini arttıracağız.

Bu nedenle, bu konuda yapılabilecek ne varsa her konunun planlayıcısı ve takipçisi olacağız.” dedi.

Kaymakam / Belediye Başkanvekili Tunç, Veyselkarani ve Atabağı Belde Belediye Başkanları, İlçe Kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri ve Baykan esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Osman Gülümser, ilgili sunum ve brifingleri aldıktan sonra yürütülen çalışmalar hakkında İl AFAD Müdürlüğü temsilcilerinden bilgi aldıktan sonra kendilerine teşekkür ederek toplantı sonlandırıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil