Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 14 Mart 2022 159 Görüntüleme

Baykan Sağlık-Sen 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık-Sen Baykan ilçe Başkanı Nafiz Solmaz ve Sağlık-sen sendikası Baykan Devlet Hastanesinde etkinlik düzenlendi.

Sağlık-Sen Baykan Şube Başkanı Nafiz Solmaz, ‘14 Mart Tıp Bayramı’ dolayısıyla Günün anısına Baykan Devlet Hastanesinde Hastane Başhekim’i Dr. Serdar Yılmaz, Çocuk Doktoru Uzman Doktor Elif Beyazıt, Sağlık çalışanların katılımı ile Yaş Pasta kesilerek çeşitli ikramlarda bulunuldu. Yaş Pastayı Hastane Başhekim’i Dr. Serdar Yılmaz, Çocuk Doktoru Uzman Doktor Elif Beyazıt ve Sağlık çalışanları birlikte kesti. Başkan Solmaz Tüm Sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı. Organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getiren Baykan Devlet Hastanesinde Hastane Başhekimi Dr. Serdar Yılmaz, nazik davranışları nedeniyle Sağlık-Sen Baykan Şube Başkanı Nafiz Solmaz ve Sağlık-Sen iş yeri Sorumlusu Murat Dizmen’e ve tüm Sağlık-Sen üyelerine teşekkür etti.

14 Mart Tıp Bayramlarını gününü kutlamak için Baykan Devlet Hastanesi müdürü Cevdet Aksu, Hastane müdür yardımcısı Remzi Karasungur ve Sağlık-Sen Baykan yöneticileri, Hastane Başhekim’i Serdar Yılmaz, Çocuk Doktoru Uzman Doktor Elif Beyazıt, İlçe Sağlık Başkanı Dr. Ahmet Elçi, Devlet Hastanesi ve Aile Toplum merkezinde çalışan doktorların gününü kutladılar.

Hastane’ de düzenlenen programa, Baykan Devlet Hastanesinde Hastane Başhekim’i Dr. Serdar Yılmaz, Çocuk Doktoru Uzman Doktor Elif Beyazıt,  Baykan Devlet Hastanesi Müdürü Cevdet Aksu, Hastane Müdür yardımcısı Remzi Karasungur, Sağlık-Sen Baykan Şube Başkanı Nafiz Solmaz ve Sağlık-Sen iş yeri Sorumlusu Murat Dizmen ve Sağlık çalışanları katıldı.

Baykan Devlet Hastanesi’nde Hastane Başhekim’i Dr. Serdar Yılmaz, başta hastane çalışanları olmak üzere tüm sağlık görevlilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Yılmaz, “Hastanemiz sadece Baykan değil, bölge halkının da sağlık ihtiyaçlarına cevap veriyor. Sağlık sektöründe uyum çok önemli. Baykan Devlet Hastanesi hemşirelerimiz ve sağlık personelimiz bu uyumu çok iyi yakaladı. El birliği ile hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için büyük bir özveri, fedakarlık ve sabırla görevlerini yerine getiriyorlar. Ülkemizdeki hekimlik hizmet kalitesi dünyanın en ileri ülkelerini aratmayacak seviyededir Dünyanın en kutsal, saygın görevini yerine getiren tüm hekim ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

Sağlık-Sen Baykan Şube Başkanı Nafiz Solmaz, Türkiye’nin hayat sigortası olan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu vesileyle başta fedakar sağlık çalışanları olmak üzere aramızdan ayrılan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Sahada yaşanan sorunları bilen, gören ve yakından takip eden yetkili sendika olarak, sorunlara çözüm önerileri üreterek, bunları yetkilerle paylaşmayı kendimize misyon edindik.

İstişare ve ortak aklın; sorunların çözüme kavuşmasında önemli rol oynadığına inanıyoruz.

Bu doğrultuda alanında uzman isimler ve sorunun direk muhatabı olan sahadaki arkadaşlarımızla kapsamlı çalışmalar yaparak, sorunun doğru belirlenmesine ve nokta atışı çözüm önerilerinin ortaya çıkarılmasına katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Bugün de bu kapsamda hazırlamış olduğumuz, istihdam yetersizliği ile hekimlerin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin raporumuzu sizlerle paylaşacağız.

Şunu da hemen belirteyim ki bu raporumuzu ilgili yetkililerin tamamıyla paylaşmış bulunuyoruz.

Sağlık çalışanları; aşırı iş yükü, ücret adaletsizliği, düzensiz ve uzun çalışma süreleri ve şiddet gibi sorunlarla uzunca bir zamandan beri mücadele ediyor.

Bunun yanında, pandemi ile iş yükü kat be kat artan sağlık çalışanları, insanımıza şifa dağıtmak için insanüstü bir gayretle çalıştı ve halen de bu şekilde çalışmaktadır.

Şunu net bir şekilde ifade edebiliriz ki salgın bizlere ülkemizde kısıtlı insan gücü ile yüksek düzeyde sağlık hizmeti sunulduğunu gösterdi.

Elbette bu sağlık çalışanlarının üstün fedakarlığıyla oldu.

Hekimler, doğası gereği sağlık hizmetlerinin omurgasını teşkil etmektedir. Her branştaki çalışanlar gibi hekimlerin de birtakım sorunları bulunmaktadır. Kamuda hastanelerindeki istifalar ile bu sorunlar bir defa daha gündeme gelmiş olsa da sorunların temeli birkaç yılla sınırlı değildir.

Durumun bu noktaya geleceğini aylar, hatta yıllar öncesinden ifade ettik. Ne yazık ki sorunların üzerine kararlılıkla gidilmedi.

Gelinen noktada ise Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın ve Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın ‘Sağlık Çalışanlarının Hukuken Korunması Sempozyumu’nda şiddet ve malpraktise bağlı tazminat sorununun giderilmesine dair yapmış oldukları açıklamaları anlamlı ve yerinde buluyoruz.

Sözde kalmayıp icraata dönüşmesi süreci dikkatle takip edeceğiz.

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın bir haber ajansına yapmış olduğu açıklamada kendisi dahil dört bakanın görevlendirildiğini ve tüm sağlık çalışanlarının haklarının teslim edileceği bir 14 Mart tıp bayramı kutlanacağına dair sözlerinin yerde kalmamasını temenni ediyoruz.

Sağlık sistemimizi yarınlara taşıyacak bu ve benzer çözüm önerilerimizin bir an önce hayata geçirilmesi arzusundayız.

Kuruluş gayemiz de mücadelemiz de sağlık emekçilerinin sorunlarını ortadan kaldırıp, mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi içindir.

Mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor. Bayramlarını bayram gibi kutlamak isteyen sağlık çalışanlarının, 14 Mart günü alacakları güzel verimli müjdeler ve haberlerle yüzlerinin gülmesini temenni ediyoruz.

Sendika yetkilileri, Hastane yetkilileri ve Sağlık çalışanları daha sonra yaş pastayı doktorlarla beraber kesip hatıra fotoğrafı çektiler.

Haber: Abdulbaki Erol

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil