Ana Sayfa Genel 1 Şubat 2020 756 Görüntüleme

BAYKAN MİLLİ EMLAK SERVİS ŞEFLİĞİ Taşınmazmal Satış İlanı

İLAN

BAYKAN MİLLİ EMLAK SERVİS ŞEFLİĞİ
Taşınmazmal Satış İlanı
Sıra No Mah/Köyü Ada No Parsel No Yüzölçümü(m2) Hazine Hissesi Cinsi T.Bedel(TL) G.Teminat(TL) İmar Durumu İhale Tarihi  Saati  
1 Yeşilçevre Köyü 515 4 654,41 m2 Tam Arsa 32.800,00 TL 6.560,00 TL Konut Alanı 20/02/2020 10:00  
2 Yeşilçevre Köyü 384 9 237,70m2 Tam Arsa 19.100,00TL 3.820,00 TL Konut Alanı 20/02/2020 10:20  

 

1- Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmaz mal satışı; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile hizalarında yazılı tarih ve saatlerde Baykan Milli Emlak Servis Şefliği odasında toplanacak komisyon huzurunda ayrı ayrı satış ihaleleri yapılacaktır.

2- İhaleye Katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar;

a)geçici teminatı; (Geçici teminat olarak kabul edilecek değerler. 1-Tedavüldeki Türk Parası, 2- Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri süresiz teminat mektupları 3- Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler. 4- Taşınmaz satış ihalelerinde dışarıda yerleşik kişiler ile geçimini yurt dışında temin eden Türk vatandaşlarından, teminat olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasınca belirlenen çevrilgen döviz.)

  1. b) yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi vermeleri (ikametgah belgesi)
  2. c) tebligat için Türkiye’de adres gösterilmesi,

d)Gerçek Kişilerin T.C. Kimlik numaralarını bildirmeleri ve nüfus cüzdanı suretini vermeleri (Aslı ihale sırasında komisyona ibraz edilecektir.) Tüzel Kişilerin Vergi Kimlik numaralarını bildirilmesini, Özel Hukuk Tüzel Kişilerinin idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterce tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletname’yi ihale saatine kadar vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerinin ise yukarıdaki (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi, ihale saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına vermeleri zorunludur.

3- Posta ile yapılacak tekliflerde 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37 inci maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşması şarttır. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı idare ve komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4- İhale ile ilgili şartnameler mesai saatleri içerisinde Baykan Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz görülebilir.

5- Taşınmaz Mal satışlarında istenilmesi halinde alıcılar tarafından ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi 4706 sayılı kanunun 4916 sayılı kanunla değişik 5. Maddesi ile Bakanlığımızın 285 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliğinde belirtilen taksitlendirme limitlerine göre taksit süresi sayısı belirlenerek bedelin 1/4 ni peşin geri kalan kısmı ise kanuni faiz uygulanmak sureti ile 2 yılda eşit taksitler halinde ödenebilir.

6- Hazine taşınmaz malların satışı KDV den istisna olup, vergi, resim ve harçlardan muaftır. Ayrıca satış tarihinden itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi değildir.

7- Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Layout 1

                     İLAN OLUNUR.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil