Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Magazin, Sağlık, Siyaset, Yaşam 17 Haziran 2022 61 Görüntüleme

Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürü Altun Karne Günü Mesajı

Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Eşref Altun; Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK söylediği gibi ”Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.” “Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.” Sevgili Öğrenciler,

Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevherdir. Eğitim camiamızın her bir ferdi bu bilinçle hareket eder ve sizlerin sahip olduğu yetenekleri büyük bir özenle ortaya çıkarıp geliştirmek için titizlikle çalışır. Sizlerin o eşiz dünyalarınıza, hayallerinize tanıklık etmek bizler için bir keyiftir. Biliniz ki, yetenekleriniz eğitimcilerin ışığında gün yüzüne çıkarılacak ve parlatılacaktır. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri, toplum için ziyan ve israftır. Esas Olan, bireylerin milli ve manevi duygularını güçlendirerek, kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini desteklemektir. Tüm bu gayretimiz ve inancımızla eğer, hayatınıza bir pencere açıp ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize…

Biz bu görevi vatanımız, milletimiz, geleceğimiz adına kutsal bir görev olarak kabul ettik, sizlerden tek beklentimiz; vatanını milletini seven; milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır.

Aldığı sorumlulukların bilincinde, planlı çalışmayı bilen, ulaşılabilir hedeflere sahip olan ve kararlı bir nesil yetiştirmek için bizler kollarımızı en başından beri sıvamışken sizler de emeklerimize sahip çıkıp başarıyı kendinize rehber almalısınız. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Tatil sürecinde geçmiş dönemin yorgunluğu atarken, önümüzdeki dönem için de enerji toplamayı ihmal etmeyiniz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız. Bu bereketli topraklarda, gençlerimiz, geçmişte olduğu gibi daima medeniyetimizin inşasına katkıda bulunacaklardır. Bizler de başarıların artmasında elimizden geldiğince sizler için zemin hazırlamaya devam edeceğiz. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.

Sizler sevgi dolu, sabırlı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık birer meşalesiniz. Bu görev bilinciyle yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz.

Bir fidanın nasıl yetiştirileceğini bilen Değerli Velilerimiz;

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle, çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine sebep olabilecek suçlamalardan kaçınınız.

Her Eğitim-Öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de ilçemizin eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten ve bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından ötürü tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize keyifli tatiller diliyor, velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

Haber merkezi

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil