Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Ekonomi, Gündem, Siyaset, son dakika, Yaşam 10 Mart 2018 1348 Görüntüleme

Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kongresi Yapıldı.

Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına yeniden Osman Gülümser seçildi.

İmamı Şafii Kuran Kursu Konferans Salonu’nda düzenlenen kongrede konuşan Gülümser, esnafın her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Esnafa her konuda yardımcı olmanın asli görevleri olduğunu ifade eden Gülümser, “Esnaflarımızdan rica ediyorum. İhtiyacınız anında kredi kullanabilmeniz için borçlarınızı mutlaka zamanında ödeyiniz. Hükümetimizin de çıkardığı torba yasayla esnaflarımıza çok büyük kolaylıklar sağlandı. Bizim kooperatifimizin toplam 203 ortağı bulunmaktadır. Bu ortaklarımızın hepsi bizim için değerlidir. Hepinize bol kazançlı günler diliyorum.” diye konuştu.

Kongre’ye katılan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cuma ise; Ben yaklaşık beş aydır Baykan’da görev yapmaktayım, İlçemizin, Belde ve köylerimizin ihtiyaçlarını tespit etmiş bulunmaktayız. Bunlardan bazılarını yaptık bir kısmını da yapmak ve Proje Aşamasına getirmiş bulunmaktayız, Baykan ve Veysel Karani Belediyelerimizin biz 5 ay önce ilçe ’de göreve başladığımızda her iki belediyemizin ayrı ayrı yaklaşık 2,200 TL esnafa borçları vardı, imkanlar çerçevesinde bir kısmını ödedik, geride kalan ödemeleride imkanlar çerçevesinde ödemeye çalışacağız. Baykan Belediyesinde 750 bin TL Veysel Karani belediye’sindende yaklaşık bu civarda esnafımıza olan borç ödemesini yaptık. Kaymakam Çotu, İlçemizin ve Veysel Karani Belde’mizin su sorunu çözülmüş ancak Baykan ilçe merkezinde daha önce yapılan iç şebeke ’den kaynaklı bir sorun var onuda gidermeye çalışıyoruz veya yeni imkanlar kullanılarak ihtiyacın giderilmesi sağlayacağız. Baykan ilçemize 3 katlı Belediye Binası yapacağız üst kat Konferans salonu olacak. Havil Mahallesine de İtfaiye garajı yapacağız. Ayrıca Gençlerimizin talebi olan Düğün Salonu yapacağız. İlçemize Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafında çok amaçlı gençlik merkezi yapılacak, Baykan gençlik merkezini ise Kadın destek merkezine çevirmiş bulunmaktayız, İlçemize daha önce 1 adet park 2 adet çocuk park alanı yapılmış, bizde şimdi bunlara ek olarak 3 adet park çay bahçesi çocuk parkı yapacağız. Baykan girişindeki Çöp alanını kaldırıyoruz. Gündoğdu yolunun üzerinde bulunan Veysel Karani çöp alanı Katı atık birliğinin alanı olacak. Baykan, Veysel Karani ve Atabağı belediyemizin çöpleri burada toplanacak. Baykan girişindeki mevcut çöp yeri ‘de eski haline getirilmesi için düzenyeceğiz. Ayrıca birde Baykan ilçemize Hayvan barınağı yapacağız. Veysel Karani Belde’mizde devam eden Kentsel dönüşüm sonuçlandırılacak 145 Dükkan,55 konut ve çevre düzenlemesi yapılacak. DSİ bölge müdürü İlçemizdeki ve Veysel Karani Belde’mizdeki derelerin islahı yapılması için söz verdi. Siirt yolu üzerinde Mesire Alanı yapılacak,1 Stadyum,5 Semt Saha ve 1 tane’de kapalı spor salonu Veysel Karanili gençlerimizin hizmetine sunulacak. 1 tane’de Aile destek merkezi yapacağız, kadınlarımızın hizmetine sunacağız. Beldemizde bir kısım kanalizasyon ihtiyaçları var onlarıda yapacağız.10 yıldır çözülemeyen İmar Planını da çözüm noktasına getirdik. Baykan Kent Orman’ı yeni bir ihale ile düzenleceğiz. Veysel Karani beldemize ise Siirt yolu üzerinde yeni bir mesire alanı yapacağız.

Kaymakam, Gençler biz burada size vermiş olduğumuz Sözlerimizin takipçisi olmanızı istiyoruz, Kaymakam, Belediye Başkanı ve hatta Sayın Bakanlar bile başıboş bırakılmaz her zaman bizlerde hizmet istemek sizin hakkınızdır. Size hizmet etmek de bizim asil görevlerimizdendir. Biz bu hizmetleri size yapalım diye görevlendirildik. Vatandaşına hizmet yapan anlayışta ve düşünce içerisindeyiz . Asla ve asla yaptığımız işin hizmetin yapılması gerektiği için yapıyoruz, biz burada sizlerin hizmet tarıyız. Biz halkımızın emrinde ve hizmetinde olan devletimizin temsilcileriyiz. Bize her zaman gelip sorunlarınızı iletmenizi bekliyoruz,hiçbir zaman kapısını kapatan vatandaşı ile görüşmeyenlerden olmayacağız. Sizler mutlu olursanız biz mutlu oluruz yoksa aksine yüzü gülmeyen halkın temsilci sininde yüzü gülmez, biz size sizlerden alacağımız desteklerle ve hayırlı dualarınız ile hizmetler yaparak gönlünüzü alacağımıza inancımız tamdır. Dedi.

Tek adayla gidilen seçimde mevcut başkan Osman Gülümser, güven tazeledi.

Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetimi Osman Gülümser, Diyaettin Koçak ve İbrahim Bayar’dan oluşmaktadır.

Olağan Genel Kurula, Baykan Kaymakamı Baykan, Veysel Karani ve Atabağı Belediye Başkan vekili Cuma Çotu, Bakanlık temsilcileri Abdurrazak Aslan ve Abdullah İlçin, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Gülümser, Kurtalan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hikmet Deryalar, Baykan Ziraat Odası Başkanı Yusuf Tardu, siyasi parti temsilcileri ile esnaflar katıldı. Toplantının ardında katılımcılara öğle yemeği ikramı yapıldı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil