Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 9 Mayıs 2022 105 Görüntüleme

BAŞKAN SEVGİLİ, SAĞLIK-DER TÜRKİYE SAĞLIK RAPORU AÇIKLADI.

SAĞLIK-DER Siirt İl Başkanı Adnan SEVGİLİ;

Her Yıl SAĞLIK-DER olarak çalıştay yapıp Türkiye’nin sağlık raporu kitapçık haline getirip yayınlıyoruz.dedi.

SAĞLIK-DER TÜRKİYE SAĞLIK RAPORU 2022

Sağlık-Der, sağlık, sosyal hizmetler ve çevre alanlarında geniş bir perspektifle faaliyet göstermek amacıyla Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanlarından rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın desteği ile 1991 yılında kurulmuştur.

Öğrenci faaliyetleri, ev, burs, yurt ihtiyaçlarının karşılanması, öğrenci dergisi Paramedikal’in yayınlanması, sağlık alanında kongre, seminer, sempozyumlar, çalıştaylar, eğitim programları düzenlenmesi, yurt içi ve yurtdışında afetler, depremler, seller, savaş ve bunların sonucu göçler sebebiyle mağdur olan, sağlığını kaybedenlere barınma, yiyecek, giyinme, tıbbi muayene ve tedavi yardımları, ulusal ve uluslararası sağlık politikalarının geliştirilmesinde politika yapıcılara destek ve danışmanlık verilmesi gibi çalışmalar yürütmektedir. Sağlık-Der önderliğinde “Dünya İslam Sağlık Birliği” kurulmuştur.

Sağlık-Der sağlık hizmet sunumunda yaşanan problemler ve bunların çözümüne yönelik önerilerini her yıl “Türkiye Sağlık Raporu” ile yayınlamaktadır. Bu raporu ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ile paylaşarak, önerilerin hayata geçirilmesine çalışmaktadır.

Bu kapsamda “Türkiye Sağlık Raporu 2022”  akademisyen, bürokrat, özel sektör temsilcisi, alanında uzman çok sayıda kişinin desteği ile hazırlanmıştır. Raporda, 7 bölüm halinde 31 başlıkta sağlık hizmetinin daha da iyileştirilmesi için öneriler getirilmiştir.

Türkiye Sağlık Raporu 2022, “hastalanma, korun” prensibiyle, koruyucu sağlık hizmetlerini önceliklendiren bir anlayışla hazırlanmıştır.

Her bir başlıkta şimdiye kadar yaşanan olumlu gelişmeler, halen sahada yaşanan olumsuzluklar ve bunlara ilişkin uzmanlarımızın çözüm önerileri formatında hazırlanmıştır.

Bu şekilde tarafsız olarak sağlık sektörü değerlendirilmeye çalışılmış, bizzat saha da yaşayanların sıkıntılarını dile getirebildikleri, körü körüne bir eleştiri yerine, tarafsız bir sivil toplum gözüyle uygulanabilir önerileri de içeren bir yapı oluşturulmuştur. Raporun sonunda önemine istinaden bazı öneriler biraz daha detaylı olarak verilmiştir. Ayrıca her bölümde en son istatistiklerde rapora eklenmiştir.

Amacımız; hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru,diyetisyen, sosyal çalışmacı, temizlik güvenlik ekibi, teknik destek ekibi ve daha sayamadığımız bir çok dal ile takım olarak hizmet verdiğimiz sağlık sektörünün daha güzel şartlarda daha kaliteli hizmet sunması, hizmeti verenin de, alanın da memnuniyetinin artırılması ve sonuç olarak daha sağlıklı bir toplumdur.

Akademisyenler, bürokratlar ve konunun uzmanları tarafından verilen destekle hazırlanan Türkiye Sağlık Raporu 2022’nin, sağlık ve sosyal güvenlik alanında son yıllarda büyük başarılara imza atmış Türkiye’nin bu alanda bir ileri aşamaya geçmesine vesile olacağı kanaatindeyiz.

Türkiye Sağlık Raporu 2022’nin sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi noktasında ilgili Bakanlıklara, kurumlara ve sektöre katkı sağlaması ümidiyle, raporun hazırlanmasında emeği geçen herkese, özellikle Öz-Sağlık İş Sendikasına teşekkür eder, raporun milletimize hayırlı olmasını dileriz.

Şifa Allah’dandır.

Doğumu, hayatı, sağlığı ve ölümü veren de O’dur.

Tek gayemiz onun rızasıdır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil