Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 16 Nisan 2022 247 Görüntüleme

Başkan Akgün; Çalışıyor, Veysel Karani Beldesi Güzelleşiyor. Gelişiyor

Veyselkarani Belediye Başkanı Murat Akgün, Babası Merhum Hayrettin Akgün’ün Veysel Karani Beldesini bıraktığı yerde, Babasının olmasa olmazı olan Veysel Karani’lilerin hayırlı duasını ve hemşerilerinin gönüllerine girmek için daha güzel bir Veysel Karani için hizmetlerine devam ediyor.

Baykan Veysel Karani Belde Belediye Başkanı Akgün, Belde genelinde devam eden çalışmaların yanına yeni çalışmalar projeler ekleyerek yaptığı hizmetleri çalışmaları yerinde inceleyip, vatandaşlara daha güzel hizmetler için yatırımlara devam ediyor. Başkan Akgün, Çalışmaları yerlerinde incelemelerde bulunarak Vatandaşların, düşüncelerini, öneri, istek ve taleplerini dinliyor.

Her fırsatta devam eden çalışmaları incelemek ve vatandaşları dinlemek için saha ziyaretleri yapan Başkan Akgün, yapımı hala devam eden ve Özellikle Bir dönem Veysel Karani Belde Belediye Başkanlığı yapan diğer ikinci dönem Belediye Başkanı iken Akrabaları arasında Sulh sağlayan barış elçisi ve Barışı sağladıktan sonra Belediye Başkanı iken anı rahatsızlanarak vefat eden gönüllerin insanı Belediye Başkanı Hayrettin Akgün’ün hep hayal ettiği Veysel Karani için yapılması gereken hizmetleri kendini Veysel Karani ’ye adayan babasının kendisine Veysel Karaniye Hizmet yapması için Vasiyette bulunduğu belirten mevcut Belediye Başkanı Murat Akgün, Belediye hizmet binası, geniş kapsamlı altyapı, Parke, Spor tesisleri, Okul ve Mezar yeri çalışmalarını inceleyerek ilgili birim sorumlularında bilgiler aldı.

Başkan Akgün, yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi; “Belediyemizin tüm birimleri beldemizin dört bir tarafında çeşitli çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Hazırladığımız çalışma programı kapsamında cadde ve sokaklarımızda çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Veyselkarani Belediyesi Çay ve Şeyhosman Mahalleri 4600 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde Yeni İmar Yollarının Açılması, kazılması, Dolgu Yapılması Sıkıştırılması ve Sulanması yapıldı, 1 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2’li tip soyunma odası ve 500 seyircili çelik tribün Spor tesisleri,4 bin metrekare Tekstil fabrikası ve diğer alt ve üst çalışmalarımız devam ediyor. Mevcut mezarlığımız doldu bundan dolayı yeni Mezar yeri çalışmalarımız yakında başlayacak inşallah, Biz burada mezar hizmetlerini sadece Veyselkarani Belde sakinlerine değil çevre köylerimize, Baykan ve özelikle beldemizde yakınları bulunan Mutki bölgesindeki vatandaşlarımıza da veriyoruz bize bundan dolayı büyük bir mezar ve önemli bir çalışma lazımdır, bütün bu çalışmalarımız kısa sürede tamamlanarak beldemiz ve vatandaşlarımız rahat bir nefes almış olacak.”

Başkan Akgün, Beldemizdeki Çalışmamız tam hızıyla devam ediyor, Bunların içerisinde Belde’nin Belediye hizmet binası, Spor Tesisleri, çevre düzenlemesi, Parke, mezar yeri ve birçok çalışmalar yer alıyor. Yapıp bitirdiğimiz işlerimiz var, devam eden işlerimiz çalışmalarımız var ama en kısa zamanda bütün çalışmalarımızı bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız, En önemli hizmetlerimizden biri olan ve 2023 yılında önce hedeflediğimiz doğalgaz kısa süre içinde beldemize verilecek sözü aldık, Doğalgaz çalışmaları Eylül 2022 gibi başlayacağını bekliyoruz, Hizmet anlamda önemli bir çalışma alanı olan Yeni Mezarımız kısa süre içinde bitirilip hizmete girecek, Gerek Alt yapı, Parke, Doğalgaz, Spor tesisleri, Taziye evi, Sosyal tesis, Mezar temizlik ve çevre düzenleme ve diğer çalışmalarımızı ve Kütüphanemiz açılması, 2019 Yerel seçimlerinde vatandaşlarımızın(Hemşerilerimizin) teveccühü ile geldiğimiz görev ile başlayıp çalışmalarını bitirdiklerimiz var, devam edenler var, çalışmalar sırasında rahatsızlık vermiş olduğumuz beldemizin mahallelerinde ve sokaklarında bulunan beldemiz sakinleri ve misafirlerimize duyarlı davranışlarından dolayı da teşekkür ederim. Hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarını gidermek için gece gündüz yoğun mesai harcayan çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim.”

Başkan Akgün, Yaptığımız hizmetlerimizin birçoğunu tamamladık ancak devam eden çalışmalarımızda ve yeni projelerimiz var, onları da bir bir hayata geçirip kısa sürede bitirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız inşallah özellikle Belediye hizmet binamız olmak üzere ve bunun yanında önemli olan 3(üç) işimiz var Yeni mezarlığımız, Doğalgaz ve Belde içi çarşımızın taşlarının sökülerek yerlerine çehre düzenlemesi yapılarak ve yeniden daha güzel bir şekilde yeni Parkelerinin düzenlemesi inşallah onlarıda kısa zamanda çözmüş olacağız,

Çalışmalardan oldukça memnun kalan Belde sakinleri ise bu çalışmaların yapılmasını dört gözle beklediklerini, fakat 2019 yılında seçim ile tercih ettiğimiz Murat Akgün Başkanımızın Babası dönemindeki çalışmalarıda örnekti, güzel çalışmalar yaptı, Barış elçisi ve güvenilir bir insandı, Allah Rahmet eylesin bugün bıraktığı yerde evladı devam ediyor, bugüne baktığımızda Başkanımız önemli çalışmalar ve Projeler yapıyor ve yaptığı için böyle bir evlat yetiştiren Merhum Hayrettin Akgün Başkanımıza teşekkür ve dua ediyoruz, Allah kendisinden razı olsun, mekânı cennet ruhu şad olsun, ayrıca Murat Başkanımıza ve belediye personellerine teşekkür ettiler.

VATANDAŞLAR TALEP EDİYOR, BAŞKAN AKGÜN TEK TEK HİZMETE DÜNÜŞTÜRÜYOR.

Belediye Başkanı Akgün, her fırsatta incelemelerde bulunduğu saha çalışmalarının ardından Belde ’de vatandaşlar ile bir araya gelerek, onların taleplerini dinledi ve fikir alışverişinde bulunuyor. Talepleri hizmete dönüştürüyor.

Vatandaşların, belediye yönetimine, çalışmalarına aktif katılımını önemseyen ve vatandaşlar ile Veysel Karani ‘ye hizmet yolunda birlikte karar veren Başkan Akgün, Mahallerde vatandaşlar ile görüştüğünde talep ve önerilerini not alıp hizmete dönüştürüyor, Başkan Akgün “Her mahallemizin sorunlarını ihtiyaçlarını tespit ediyoruz, Elimizde olan imkânları kullanıyoruz ve eksik kalanlarıda Siirt Milletvekilimiz Sayın Osman Ören ve il Başkanımız Sayın Av.Ekrem Olgaç’ın desteği ile bakanlıklarımız nezdinde talep ederek mahallelerimizde acil ihtiyaç bekleyen sorunları gideriyoruz, vatandaşlarımız hemşerilerimiz ile her fırsatta buluşmak ta bu işin en önemli parçası. Bizler mahallemizin sorunlarına vakıf olsak da vatandaşlarımızın söylemlerini tek tek dinleyip yol haritamıza ve hizmetlerimiz arasına mutlaka ekliyoruz. Veysel Karani’li hemşerilerimiz ile birlikte yönetmek için, güzel beldemize hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Veyselkarani Beldemizin yıllardır yapılmayı bekleyen altyapı, Üst yapı ve diğer sorunları var. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için teknik arkadaşlarımız ile görüştük. Ne yapılabilir konusunda ortak bir fikirde buluşup gerekli çalışmaları yaptık, yapmayada devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızın yanı sıra hemşerilerimizin taleplerini de tek tek hizmete dönüştürüyoruz. Talepleri kısa sürede yapıp hemşerilerimizin hizmetine, sunuyoruz, sunacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ile aşamadığımız hiçbir zorluk olmayacağını düşünüyor ve çalışmalarımızda verdikleri destek için herkese teşekkür ediyorum. Devam eden yatırımlarımızın yanına ekleyeceğimiz 4 ana konumuz işimiz var onlarda Yeni mezarlığımız, Doğalgaz, Derelerin İslahı, ve Belde içi çarşımızın taşlarının sökülerek yerlerine çehre düzenlemesi yapılarak ve yeniden daha güzel bir şekilde yeni Parkelerinin düzenlemesi inşallah 2023’te önce yapılır veya olur diye bekliyorum, çalışıyoruz, Peygamber aşığı anne sevgisini kazanmış Hz. Veysel Karani Beldesine hizmet etmek layık olmak için buradayız inşallah Beldemiz ve hemşerilerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır, Ayrıca Projelerimizin hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekilimize, Sayın Valimize ve Sayın il Başkanımıza ve özellikle Veysel Karanili  hemşerilerime teşekkürü bir borç olarak kabul ediyorum. Ayrıca içinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayının Beldemize Birlik ,Beraberlik, Sağlık, Mutluluk, bolluk ve hizmet getirmesine vesile olmasını dilerim  dedi.

Haber:Şakir Erol

????????????????????????????????????

Haber: Şakir Erol

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil