Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Yaşam 22 Şubat 2020 618 Görüntüleme

AK Parti’de Veyselkarani Belde 7. Olağan Belde Kongresi Yapıldı.

AK Parti Siirt İl Başkanlığınca Baykan ilçesi Veyselkarani Belde 7. Olağan Belde Kongresi yapıldı.

AK Parti Veyselkarani Belde kongresi, 22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.00 da Veyselkarani Şölen Düğün ve Konferans düğün salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Veyselkarani  Belde Başkanlığına Mevcut Başkan Bedri Görgün getirildi.

Divan Başkanlığı’nı AK Parti Siirt Seçim işleri başkanı Bedri Ekinci yaptığı kongrede, Saygı Duruşu İstiklal Marşı okundu, yönetim kurulu, faaliyet raporu ve gelir gider hesap raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Başkanlık görevine yeniden aday olan Bedri Görgün yaptığı konuşmada, Aldığımız sorumluluğun bilincinde olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de gerek ilçe teşkilatımızla gerekse Belediyemizle tam bir işbirliği yaparak, oy oranımızı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız.

Başkan Görgün, “AK Parti bundan tam 18 yıl önce kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözüyle kuruldu. Ve o tarihten bu yana hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve olmayacak. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğümüz bu kutlu yolculukta en önemli seçim 2023 yılında yapılacak olan seçimlerdir. 2023 seçimleri için yük olan değil yük alan teşkilat olacağız. Çalınmadık kapı girilmedik ev gezilmedik bir karış yol kalmayacak” dedi.

Veyselkarani Belediye Başkanı Murat Akgün birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Başkan Akgün, “İlçe, Belde başkanlarımız ile birlikte el ele vererek hizmet edeceğiz. Teşkilatımız ile olan birlik ve beraberliğimiz Siirt genelinde örnek gösterileceğiz. Teşkilat belediye birlikteliği, milletvekillerimiz, il başkanımız ile olan ilişkilerimiz ve hükümetimizle olan bağımız noktasında ilçemiz, beldemiz ön sıralarda yer aldığına inanıyorum” dedi.

Baykan AK Parti İlçe Başkanı Nimetullah Gönül ise, konuşmalarına son zamanda ülkemizde depremlerde zarar gören vefat eden vatandaşlarımıza, İdlip ve diğer yerlerde şehit düşen kahraman Asker ve Polislerimize Fatiha okutarak başladı, Belde teşkilatının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Hiç kimse aklından çıkarmasın, güçlü AK Parti teşkilatı ve güçlü seçmen kitlesi, partisinin ve Genel Başkanının arkasında dimdik durmaktadır. Toplumu yönetmek fertler için bir görevdir. Görev ise hepimizi ilgilendiren bir husus olduğu için emanettir. Emanetin ehline verilmesi gerekir. Allah’ta emanetleri ehline vermemizi emrediyor. AK Parti teşkilatı güçlü, vizyonlu, adaleti ve kalkınmayı misyon edinmiş, halka hizmeti Hakka hizmet düsturu ile yola çıkmış, sade üyeden, Genel Başkana kadar mükemmel kadroları olan Türkiye’nin en güçlü partisidir, emanet ehlidir” dedi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Av. Ekrem Olğaç ’da, ”Baykan ilçemizin Veyselkarani Beldesi’nin birbirinden değerli halkı, İlçe, Belde Belediye Başkanlarımız, geçmiş dönemlerde görev yapmış birbirinden değerli başkanlarımız, il, ilçe meclis üyelerimiz kadın ve gençlik kollarımız, İl, ilçe ve belde teşkilatlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile 7. AK Parti Olağan Belde Kongresi’ni büyük bir coşku ile gerçekleştiriyoruz. AK Parti Bir taraftan parti içindeki yapılanmalarını ayakta tutmaya çalışırken diğer taraftan da ülkeye hizmet etmeye çalışan bir parti olmuştur”,  ‘’Sanayi savunmasında yerlilik oranımız yüzde 20 idi. Bugün ise yüzde 70 oranındadır. İşte bu yüzden bazıları çıldırıyor. Türkiye demokratikleşme konusunda çok daha iyi bir yerde. Üreten bir Türkiye var ve dinamik bir halkı var. Darbelere dur diyen bir ülkeyiz artık. Şuan da Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İsrail’e one minute diyen tek lider cumhurbaşkanımızdır. Dünya müstakbellerinin gözüne baka baka dünya beşten büyüktür diyen tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kimden alıyor gücünü? Aziz milletimizden alıyor.’’ dedi.

Başkan Olğaç, AK Parti’den öncesiyle şimdiki zamanı kıyaslamanın mümkün olmadığını belirterek, Türkiye’nin son 17 yılda inanılmaz noktalara ulaştığını söyledi. Siirt’in yetiştirdiği büyük alimlerle, milletinin dik duruşuyla her zaman hakkın ve haklının yanında durduğunu söyledi.

Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin en iyi yaşandığı illerden birinin Siirt olduğunu aktaran Başkan Olğaç, “Kuruluşundan bu güne kadar da milletin, hizmetin, kardeşliğin partisi olan AK Parti’ye de büyük destekler vermiş ve AK Partinin buraya gelmesine, bu noktalara ulaşmasına büyük katkıları olmuş bir yerdir.” dedi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimiyle birlikte çağ atladığını ifade eden Başkan Olğaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Geçmişte muhtar olunamaz denilen kişi bugün Cumhurbaşkanı oldu. Sadece Türkiye’nin değil tüm ümmetin lideri. Emperyal müstekbirlere kafa tutan karşılarında eğilmeyen bir liderimiz var. Bunun yanında her alanda çağ atlatan büyük projelerin altında da hamdolsun AK Partimiz var. Memleketimize hizmet etmeye ve dünyada da ülkemize yönelik her şer odağıyla mücadele etmeye devam edeceğiz.’’

Ülkede sürekli kriz yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Başkan Olğaç, “Yapılan hizmetleri hazmedemeyenler yeni oyunlar içerisindeler. Türkiye, demokrasi ve hukuk alanında gösterdiği gelişmelerle hızla büyüme kaydetmekte, Avrupa Birliğine yönelik adımları hızlanmaktadır. AK Parti Türkiye’ye tarihi dönem yaşatmıştır. AK Parti ile başlayan tarihi yükseliş, bütün engellemelere rağmen devam edecektir” dedi.

AK Parti’nin iktidarı döneminde bu güne kadar yapılamayan hizmetlerin hayata geçirildiğini belirten Başkan Olğaç, halka verilen sözlerin hepsinin yerine getirildiğini, elbirliği içinde bu millete en iyi hizmetin verilmeye çalışıldığını kaydetti. Bu gibi kongrelerin seçim startının verildiğine işaret olduğunu ileri süren Başkan Olğaç, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan buyana yapılamayanlar AK Parti iktidarında yapılmıştır. Binlerce kilometre duble yollar yapıldı. Binlerce konutlar inşa edildi. Yüzlerce barajlar açıldı. Sağlık alanında devrim niteliğinde gelişmelere imza atıldı. Sosyal güvenlik kurumları bir çatı altında toplandı. Özel hastanelerden tüm hastaların yararlanabilmesi sağlandı. Bu güne kadar ülkeye hizmet etmekten başka bir şey düşünmedik. Halkımıza hep doğruları söyledik ve doğruları uyguladık. Biz bu ülkeyi büyültmeye, güçlendirmeye devam edeceğiz. Kimse zannetmesin ki, bu kongre son kongredir, devamı gelecektir. Bu millet istediği sürece AK Parti kapatılamayacaktır.

AK Parti Belediyelerinin güzel örneklerinden birinin Veyselkarani ’de görüldüğünü belirterek, Başkan Murat Akgün’ü kutladı.

Belde başkanlığına seçilen Bedri Görgün Başkanımızı ve belde teşkilatımızı tebrik ederim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim.” kongrelerle güçlerine güç katarak, yenilenip tazelenerek, millete hizmet yolunda artan heyecanlarıyla inandıkları yolda taviz vermeden yürüdüklerini belirtti.

Konuşmaların ardından yapılan kongrede mevcut başkan Bedri Görgün AK Parti Veyselkarani belde Başkanlığına yeniden seçildi.

Kongreye AK Parti Siirt il Başkanı Ekrem Olğaç, Merkez ilçe Bakanı Öner Geyik, Veyselkarani belediye başkanı Murat Akgün, tabağı belediye başkanı Tayyar Lale, Kayabağlar belediye başkanı Salim Seven, Eruh belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Pervari belediye Başkanı Tayyar Özcan ve Şirvan belediye başkanı Neccat Cellek,İl genel meclis başkanı Cihangir Bayram,il genel meclis ve belediye meclis üyeri, İlçe ve belde Başkanları il ve ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partililer katıldı.

Konuşmaların ardından tek lise ile seçime gidildi. Oy birliği ile AK Parti Veyselkarani Belde Başkanlığına mevcut başkan Bedri Görgün yeniden getirilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine Şeref Gülmez, Abdulhakim Sevkiktay, Şerif Erkan, Salih Arde, Naif Yıldırak, Ahmet Kınay, Abdulsamet Ölçü, Hüseyin Türkdoğan, Yılmaz Ağraş ve Müslüm Çağlayan yedek üyeler ise; Kenan Yavuz, Abdulgaffar Sevkiktay, Talat Gülmez, İdris Akgün, Hasan Göksel ve Yaşar Mercimek Seçildi.

Kongrenin ardından Olğaç, Veysel Karani esnafını ziyaret ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Olğaç, TOKİ’nin yapmış olduğu dükkanlardaki eksiklikleri birinci ağızdan esnaftan dinledi.

Kurtalan ilçesi Kayabağlar Beldesi’nde yapılan kongrede başkanlığa ise yeniden Kamuran Sevgili seçildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haber Sitesi | Uzman Tescil