Parçalı bulutlu

AK Parti’de Veyselkarani Belde 7. Olağan Belde Kongresi Yapıldı.

Arşiv - 22 Şubat 2020 22:37 A A

AK Parti Siirt İl Başkanlığınca Baykan ilçesi Veyselkarani Belde 7. Olağan Belde Kongresi yapıldı.

AK Parti Veyselkarani Belde kongresi, 22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.00 da Veyselkarani Şölen Düğün ve Konferans düğün salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Veyselkarani  Belde Başkanlığına Mevcut Başkan Bedri Görgün getirildi.

Divan Başkanlığı’nı AK Parti Siirt Seçim işleri başkanı Bedri Ekinci yaptığı kongrede, Saygı Duruşu İstiklal Marşı okundu, yönetim kurulu, faaliyet raporu ve gelir gider hesap raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Başkanlık görevine yeniden aday olan Bedri Görgün yaptığı konuşmada, Aldığımız sorumluluğun bilincinde olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de gerek ilçe teşkilatımızla gerekse Belediyemizle tam bir işbirliği yaparak, oy oranımızı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız.

Başkan Görgün, “AK Parti bundan tam 18 yıl önce kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözüyle kuruldu. Ve o tarihten bu yana hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve olmayacak. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğümüz bu kutlu yolculukta en önemli seçim 2023 yılında yapılacak olan seçimlerdir. 2023 seçimleri için yük olan değil yük alan teşkilat olacağız. Çalınmadık kapı girilmedik ev gezilmedik bir karış yol kalmayacak” dedi.

Veyselkarani Belediye Başkanı Murat Akgün birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Başkan Akgün, “İlçe, Belde başkanlarımız ile birlikte el ele vererek hizmet edeceğiz. Teşkilatımız ile olan birlik ve beraberliğimiz Siirt genelinde örnek gösterileceğiz. Teşkilat belediye birlikteliği, milletvekillerimiz, il başkanımız ile olan ilişkilerimiz ve hükümetimizle olan bağımız noktasında ilçemiz, beldemiz ön sıralarda yer aldığına inanıyorum” dedi.

Baykan AK Parti İlçe Başkanı Nimetullah Gönül ise, konuşmalarına son zamanda ülkemizde depremlerde zarar gören vefat eden vatandaşlarımıza, İdlip ve diğer yerlerde şehit düşen kahraman Asker ve Polislerimize Fatiha okutarak başladı, Belde teşkilatının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Hiç kimse aklından çıkarmasın, güçlü AK Parti teşkilatı ve güçlü seçmen kitlesi, partisinin ve Genel Başkanının arkasında dimdik durmaktadır. Toplumu yönetmek fertler için bir görevdir. Görev ise hepimizi ilgilendiren bir husus olduğu için emanettir. Emanetin ehline verilmesi gerekir. Allah’ta emanetleri ehline vermemizi emrediyor. AK Parti teşkilatı güçlü, vizyonlu, adaleti ve kalkınmayı misyon edinmiş, halka hizmeti Hakka hizmet düsturu ile yola çıkmış, sade üyeden, Genel Başkana kadar mükemmel kadroları olan Türkiye’nin en güçlü partisidir, emanet ehlidir” dedi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Av. Ekrem Olğaç ’da, ”Baykan ilçemizin Veyselkarani Beldesi’nin birbirinden değerli halkı, İlçe, Belde Belediye Başkanlarımız, geçmiş dönemlerde görev yapmış birbirinden değerli başkanlarımız, il, ilçe meclis üyelerimiz kadın ve gençlik kollarımız, İl, ilçe ve belde teşkilatlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile 7. AK Parti Olağan Belde Kongresi’ni büyük bir coşku ile gerçekleştiriyoruz. AK Parti Bir taraftan parti içindeki yapılanmalarını ayakta tutmaya çalışırken diğer taraftan da ülkeye hizmet etmeye çalışan bir parti olmuştur”,  ‘’Sanayi savunmasında yerlilik oranımız yüzde 20 idi. Bugün ise yüzde 70 oranındadır. İşte bu yüzden bazıları çıldırıyor. Türkiye demokratikleşme konusunda çok daha iyi bir yerde. Üreten bir Türkiye var ve dinamik bir halkı var. Darbelere dur diyen bir ülkeyiz artık. Şuan da Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İsrail’e one minute diyen tek lider cumhurbaşkanımızdır. Dünya müstakbellerinin gözüne baka baka dünya beşten büyüktür diyen tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kimden alıyor gücünü? Aziz milletimizden alıyor.’’ dedi.

Başkan Olğaç, AK Parti’den öncesiyle şimdiki zamanı kıyaslamanın mümkün olmadığını belirterek, Türkiye’nin son 17 yılda inanılmaz noktalara ulaştığını söyledi. Siirt’in yetiştirdiği büyük alimlerle, milletinin dik duruşuyla her zaman hakkın ve haklının yanında durduğunu söyledi.

Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin en iyi yaşandığı illerden birinin Siirt olduğunu aktaran Başkan Olğaç, “Kuruluşundan bu güne kadar da milletin, hizmetin, kardeşliğin partisi olan AK Parti’ye de büyük destekler vermiş ve AK Partinin buraya gelmesine, bu noktalara ulaşmasına büyük katkıları olmuş bir yerdir.” dedi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimiyle birlikte çağ atladığını ifade eden Başkan Olğaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Geçmişte muhtar olunamaz denilen kişi bugün Cumhurbaşkanı oldu. Sadece Türkiye’nin değil tüm ümmetin lideri. Emperyal müstekbirlere kafa tutan karşılarında eğilmeyen bir liderimiz var. Bunun yanında her alanda çağ atlatan büyük projelerin altında da hamdolsun AK Partimiz var. Memleketimize hizmet etmeye ve dünyada da ülkemize yönelik her şer odağıyla mücadele etmeye devam edeceğiz.’’

Ülkede sürekli kriz yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Başkan Olğaç, “Yapılan hizmetleri hazmedemeyenler yeni oyunlar içerisindeler. Türkiye, demokrasi ve hukuk alanında gösterdiği gelişmelerle hızla büyüme kaydetmekte, Avrupa Birliğine yönelik adımları hızlanmaktadır. AK Parti Türkiye’ye tarihi dönem yaşatmıştır. AK Parti ile başlayan tarihi yükseliş, bütün engellemelere rağmen devam edecektir” dedi.

AK Parti’nin iktidarı döneminde bu güne kadar yapılamayan hizmetlerin hayata geçirildiğini belirten Başkan Olğaç, halka verilen sözlerin hepsinin yerine getirildiğini, elbirliği içinde bu millete en iyi hizmetin verilmeye çalışıldığını kaydetti. Bu gibi kongrelerin seçim startının verildiğine işaret olduğunu ileri süren Başkan Olğaç, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan buyana yapılamayanlar AK Parti iktidarında yapılmıştır. Binlerce kilometre duble yollar yapıldı. Binlerce konutlar inşa edildi. Yüzlerce barajlar açıldı. Sağlık alanında devrim niteliğinde gelişmelere imza atıldı. Sosyal güvenlik kurumları bir çatı altında toplandı. Özel hastanelerden tüm hastaların yararlanabilmesi sağlandı. Bu güne kadar ülkeye hizmet etmekten başka bir şey düşünmedik. Halkımıza hep doğruları söyledik ve doğruları uyguladık. Biz bu ülkeyi büyültmeye, güçlendirmeye devam edeceğiz. Kimse zannetmesin ki, bu kongre son kongredir, devamı gelecektir. Bu millet istediği sürece AK Parti kapatılamayacaktır.

AK Parti Belediyelerinin güzel örneklerinden birinin Veyselkarani ’de görüldüğünü belirterek, Başkan Murat Akgün’ü kutladı.

Belde başkanlığına seçilen Bedri Görgün Başkanımızı ve belde teşkilatımızı tebrik ederim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim.” kongrelerle güçlerine güç katarak, yenilenip tazelenerek, millete hizmet yolunda artan heyecanlarıyla inandıkları yolda taviz vermeden yürüdüklerini belirtti.

Konuşmaların ardından yapılan kongrede mevcut başkan Bedri Görgün AK Parti Veyselkarani belde Başkanlığına yeniden seçildi.

Kongreye AK Parti Siirt il Başkanı Ekrem Olğaç, Merkez ilçe Bakanı Öner Geyik, Veyselkarani belediye başkanı Murat Akgün, tabağı belediye başkanı Tayyar Lale, Kayabağlar belediye başkanı Salim Seven, Eruh belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Pervari belediye Başkanı Tayyar Özcan ve Şirvan belediye başkanı Neccat Cellek,İl genel meclis başkanı Cihangir Bayram,il genel meclis ve belediye meclis üyeri, İlçe ve belde Başkanları il ve ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partililer katıldı.

Konuşmaların ardından tek lise ile seçime gidildi. Oy birliği ile AK Parti Veyselkarani Belde Başkanlığına mevcut başkan Bedri Görgün yeniden getirilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine Şeref Gülmez, Abdulhakim Sevkiktay, Şerif Erkan, Salih Arde, Naif Yıldırak, Ahmet Kınay, Abdulsamet Ölçü, Hüseyin Türkdoğan, Yılmaz Ağraş ve Müslüm Çağlayan yedek üyeler ise; Kenan Yavuz, Abdulgaffar Sevkiktay, Talat Gülmez, İdris Akgün, Hasan Göksel ve Yaşar Mercimek Seçildi.

Kongrenin ardından Olğaç, Veysel Karani esnafını ziyaret ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Olğaç, TOKİ’nin yapmış olduğu dükkanlardaki eksiklikleri birinci ağızdan esnaftan dinledi.

Kurtalan ilçesi Kayabağlar Beldesi’nde yapılan kongrede başkanlığa ise yeniden Kamuran Sevgili seçildi.

 

 

Arşiv - 22:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Siirt AK Parti’de Temayül başladı
  AK Parti’de 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi temayül yoklaması yapılıyor. Delegeler, online (çevrimiçi) yapılacak temayülde aday adayı olan 35 aday arasında 3 isme oy kullanacak. Aday belirlemede bir kriter olan temayül sonuçları daha sonra yöneticiler tarafından parti genel merkez seçim işleri birimlerine aktarılacak. Geçmiş yıllarda temayül öncesi aday tanıtımının yapıldığı toplantıda kürsüye […]
 • 02
  Emekli Güvenlik Korucuları maaşlarının en düşük emekli maaşı ile eşitlenmesini İstiyor.
  2017 yılında Önce emekli olan Güvenlik Köy Kurucuları (Eski ismi Köy Kurucuları) SSK’ları o dönemde yatmadığı için o dönemde ve öncesinde emekli olan Güvenlik Korucuları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ile 2023 Ocak ayında başlamak üzere en düşük emekli maaşı 5500 TL olacak demesine rağmen maalesef hala 4000-4800 TL arasında emekli maaşı alan emekli Güvenlik […]
 • 03
  Siirt’te Yeşilışık iletişim -2 Vodafone Şubesi Açılışı Yapıldı
  Baykan ilçemizde yıllarda beri Yeşilışık iletişim adı altında Vodafone Şubesi bulanan hemşerimiz Taner Yeşilışık Siirt’te açtığı Yeşilışık iletişim 2.ci Vodafone Şubesi’nin açılışı yapıldı. Güreş Caddesinde hizmete giren Yeşilışık iletişim-2.Vodafone Siirt Şubesi Siirtlilerden ilgi görmesi bekleniyor. Sahlbi Taner Yeşilışık ışık olan Yeşilışık iletişim-2 Vodafone Şubesi açılışı AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç,Baykan eski Belediye Başkanı […]
 • 04
  Seyda Molla Mazhar EVRENSEL geçirdiği Covid-19 rahatsızlığından dolayı vefat etti.
  Gavs-ı Kasrevi Hz Seyyid Abdulhakim EROL ( El Hüseyni) ve Şeyh Muhyeddin EVRENSEL Havili Hz.’nin torunu, Gavs-i Sani Hz. Şeyh Abdulbaki EROL’un Halife’si olan Seyda Molla Abdurrahman EVRENSEL Hz.’nin evladı ve Halife’si Seyda Molla Mazhar EVRENSEL Tedavi gördüğü Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  07.11.2020 Cumartesi günü gece saat 23.30’da Rahmet-i Rahmana kavuşmuştur. evvelki gün 08 […]
 • 05
  Şanlıurfa'da üzerinde uyuşturucu bulunan zanlı tutuklandı
  ŞANLIURFA (AA) – Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde üzerinde uyuşturucu bulunan şüpheli tutuklandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu madde satan kişilere yönelik çalışmalar kapsamında durdurulan M.C'nin üzerinde bir miktar metamfetamin ele geçirildi. Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.
 • 06
  Adalet Bakanı Bozdağ, Diyarbakır'da kurulumu süren konteyner kent alanını inceledi:
  – “244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumda. Kalan konteynerler de süratli bir şekilde kurulacak ve depremzede hemşehrilerimizin kullanımına açılacaktır”
 • 07
  Siirt’te nüfus müdürlüğü pazar günü açık olacak
  Siirt İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, 2 Nisan Pazar günü MSÜ sınavına katılacak adaylar için açık olacak.
 • 08
  Siirt'te şap hastalığına yönelik tedbirler sürüyor
  SİİRT (AA) – Siirt'te büyük ve küçükbaş hayvanların şap olarak bilinen SAT-2 serotipi hastalığından korunması için tedbirler sürüyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye'nin farklı illerinde görülen şap hastalığı nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde çeşitli tedbirler uygulamaya konulduğu bildirildi. Bu kapsamda Siirt'te kesim, ithalat ve ihracat dışında, il içi ve […]
 • 09
  Adalet Bakanı Bozdağ, Diyarbakır'da TOKİ konutlarının inşa edileceği alanda inceleme yaptı:
  – “Müteahhit firma 360 gün içinde bu 1122 konutu yapıp teslim edecektir. 17 Mart 2024’te de konutlar inşallah hak sahiplerine teslim edilecektir”
 • 10
  Kilis'te hafriyat kamyonunda çıkan yangın söndürüldü
  KİLİS (AA) – Kilis'te hafriyat kamyonunda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Küçük Sanayi Sitesi 23. Blok'ta tamirci A.H.O'nun A.G'ye ait 79 AZ 290 plakalı hafriyat kamyonunda kaynak yaptığı sırada yangın çıktı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Yangın nedeniyle kamyonda hasar oluştu.
 • 11
  Kilis'te kaçakçılık operasyonunda bir kişi gözaltına alındı
  KİLİS (AA) – Kilis'in Elbeyli ilçesinde aracında kaçak malzeme bulunan kişi gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Kilis İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Elbeyli ilçesi Yağızköy köyü sınırları içinde yabancı uyruklu M.N. yönetimindeki araç durduruldu. Araçta yapılan aramada 60 karton kaçak sigara, çeşitli markalarda 27 cep telefonu, 10 USB kablosu, 10 […]
 • 12
  Siirt Üniversitesinden yüz yüze eğitime ilişkin açıklama
  SİİRT (AA) – Siirt Üniversitesi (SİÜ), 2022-2023 akademik yılı bahar döneminde yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararları açıkladı. SİÜ'den yapılan açıklamada, senato kararıyla 3 Nisan itibarıyla akademik bahar dönemi öğretim faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin esaslar doğrultusunda uygulanmakta olan uzaktan eğitim ile birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aramaksızın yüz yüze eğitim verilebileceği bildirildi. Nisanda ertelenmiş derslere ait […]
 • 13
  Gürpınar'da karla mücadele
  VAN (AA) – Van'ın Gürpınar ilçesinde karla mücadele çalışmaları sürüyor. Gürpınar Belediyesi karla mücadele ekipleri, vatandaşların kardan etkilenmemesi için çalışma başlattı. Fen İşleri ile Temizlik İşleri müdürlüklerine bağlı ekipler, yaya ve araç trafiği akışının güvenli sağlanması için geceden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Sahada ekipleri koordine eden Belediye Başkanı Hayrullah Tanış da personele kolaylıklar diledi. Tanış, ulaşımda […]
 • 14
  Adalet Bakanı Bozdağ, gündeme ilişkin soruları yanıtladı:
  DİYARBAKIR (AA) – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Seccadeye ayakkabılarıyla basarak, kirletmek Sayın Kılıçdaroğlu'na ve yanındakilere yakışmamıştır. Bu büyük bir saygısızlıktır." dedi. Bozdağ, Diyarbakır Valiliğinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İYİ Partinin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne gideceği" yönündeki açıklaması anımsatılarak, "Cumhurbaşkanı'nın aday olmasının önünde bir engel var mı?" sorusu üzerine, Bozdağ, "YSK de […]

YAZARLARIMIZ

 • İlkbahar Mevsiminde Ne Gibi Değişiklikler Olur

  İlkbahar mevsimi her insan tarafından en çok sevilen mevsimlerden bir tanesidir. Hatta birçok insan en çok ilkbahar mevsimini sevdiğini söylemektedir. İlkbahar geldiği zaman hem insanın ruhunda hem de doğada gözle görülen ve aynı zamanda da hissedilen çok fazla sayıda değişiklik olur. Peki bu değişiklikler nelerdir? Bu ya buna benzeyen kafanızda bazı sorular var ise, bu […]
 • Toplumsal yozlaşma ve toplumların tutumu:

  Toplum içerisinde değer karmaşası oluşması ve zamanla faydacılığın her şeyin önüne geçmesi de etik kurallarının uygulanmasını etkiler. Bu durumu kısaca toplumsal yozlaşma olarak adlandırıyoruz. Kişisel toplumsal düzeydeki çatışmada, toplumsal değerlerden farklı değerlere sahip kişiler toplumun değer sistemine karşı geldiklerinde etik çatışma içinde kendilerini bulurlar. Ayrıca ülkeler arasında değer farklılıklarından dolayı da etik çatışmalar ortaya çıkabilir. […]
 • Ahlak Kavramı Üzerine…

  Sözlüklerde Ahlakın tanımı “insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı birtakım tutum ve davranışların tümü.-kişide huy olarak bilinen nitelik; iyi ve güzel olan nitelikler.” Olarak yer alır. Türk Dil Kurumu Ahlakı ” Bir toplum içinde kişilerin uymak zorunda oldukları davranış biçimleri ve kuralları, aktöre, sağtöre” şeklinde tanımlar. Ahlâk Arapça’da tabiat, huy gibi mânalara gelen hulk […]
 • Şeyh Osman Türbesi bakımsızlıktan harabeye döndü

  Siirt, Baykan Veysel Karani Beldesi’nde bulunan Bakımı ve denetimi Vakıflar nezdinde bulunan ve Şeyh Osman türbesi olarak bilinen Hz. Veysel Karani aşığı Hz. Veysel Karani ’ye ziyaret için gelen ve Veysel Karani ye ulaşamadan vefat ettiği yerde Türbesi yapılan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü denetim ve  kontrolünde olan Şeyh Osman Hz. yattığı […]

NAMAZ VAKİTLERİ

01.04.2023 14:32:48
× Whatsapp İhbar