Ana Sayfa Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yaşam 24 Kasım 2019 1211 Görüntüleme

AK Parti Siirt İl Başkanı Av.Ekrem Olgaç’ı Binlerce Siirtli Karşıladı.

AK Parti Siirt İl Başkanlığına atanan Ekrem Olgaç, Siirt Milletvekili Osman Ören ile Merkez İlçe Başkanı Öner Geyik Batman Havaalanında Binlerce AK Partili tarafında karşılanarak Siirt il Başkanılığına kadar kendilerine eşlik ettiler.

Ayrıca AK Parti Siirt Parti hizmet binası önünde kalabalık bir partili grup tarafından getirilen salavatlar, dualar eşliğinde karşılanan Av. Olgaç için kurban kesimi yapıldı.

Kurbanın İlk Kanını Başkan Olğaç’ın Annesi ve Babası tarafında Alnına vuralarak tebrik edildi. Böylece Anne ve Baba’nın hayırlı duası ile göreve başlamış oldu. Anne, Baba duası berekettir, gönül almaktır. Kazançtır.

Törende Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz’in ardından Merkez İlçe Başkanı Öner Geyik söz aldı.

AK Parti İl başkanı Ekrem Olgaç’a başarılar dileyen Öner Geyik, başarı için elbirliğiyle çalışılması gerektiğini belirtti.

Partili belediye başkanları adına konuşan Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın’da belediye başkanları olarak Olgaç’a her türlü desteği vereceklerini ve gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

İdham Aydın’ının ardından söz alan Siirt Milletvekili Osman Ören, genel merkezden gelen bir heyetin Siirt’te yaptığı üç günlük temas ve temayül yoklamasının ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensiplerinin ardından Olgaç’ın il başkanlığına atandığını belirtti.

Hakkında çıkarılan dedikodulara cevap veren Ören şimdiye kadar haram yemediğini ve yanlış yapmadığını belirterek”  Şunu ifade ederim ki bizim en büyük silahımız birlik ve beraberliktir.

Tüm belediyelerimiz canla başla ilçelerimiz hizmetlerine devam ediyor.

Biz asla hizmetten geri dönmeyeceğiz.

Siirt, Hizmet etme noktasında en iyi yere gelmiştir.

İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde daha ileriye de gideceğiz.

Ekrem Olgaç kardeşim gece gündüz memleketine hizmet edeceğine inanıyorum ve bende onun arkasında duracağıma söz veriyorum.

Yeter ki aramızı bozmak isteyenlere aldırış etmeyelim.

Çünkü bu memlekette yapılmayacak hiçbir şey yoktur.

Teşkilatımız hamd olsun birlik içerisinde ve bizim artık tek hedefimiz bu şehrin hepsine hizmet vermek olacaktır. Bunu başaracağımıza da inanıyoruz.

Çünkü birlikten her zaman bereket doğar.

İnşallah hepimiz dedi kodu, fitne, sağdan soldan gelen yalan-yanlış konuşmalara aldırış etmeden, fesatçılara dur diye bilirsek bu memleketi artık hiçbir Allah’ın kulu durduramayacaktır.

Bizleri birbirimize düşürmek isteyenlere aldırış etmeyelim ve birlik beraberliğimizi bozmadan memleketimizi daha iyi yerlere götürelim.

Maalesef benimle ilgili konuşulduğu zaman, teşkilatlarımızdan bazı kardeşlerimiz buna kulak ve destek veriyor.

Sırf duymak istediğini duymak için, bu iftira mı, yalan mı hiç umurlarında değil. Yeter ki Osman Ören ve buradaki kardeşlerimiz karalansın.

Allah’ın kabul etmediğini de şimdi görüyorsunuz.

Hak ne ise odur.

Biz buraya memlekete hizmet etmek için geldik.

Allah şahidimdir, haram yemedim ve yemeyeceğim.

Hakkımda çıkan dedikoduları ve dedikoducuları Allah’a havale ediyorum.

Benimle ilgili bu dedikodulara inanmayın ben hepinizi temsil ediyorum, hepinizin vekiliyim ve en ufak bir şeyi istismar edersem Allah bana bunun hesabını sorar ve ben yanlış yapmam, yapmayacağım, yaptırmayacağım.

Benim tek görevim gece gündüz bu memlekete hizmet etmektir.” Dedi.


Ören’in ardından  konuşma yapan AK Parti il başkanı Av. Ekrem Olgaç’ta lüks odalarda oturmaya gelmediğini ve sırtı olmayana sırt olmaya ve her kesimi kucaklamaya geldiklerini belirtti.

Telefonunun her zaman açık olacağını belirten ve vatandaşlara hizmet edeceğini belirten Olgaç “Teşkilatımızla, vatandaşlarımızla bir bütün olacağız ve hiçbir sınıf ayrımı yapmayacağız.

Bizim için genç, yaşlı, çocuk, farklı etnik kökene sahip olan herkes fark etmeksizin bir bütün olacağız ve sınıf ayrımı yapmayacağız.

Yedi yirmi dört telefonlarımız açık olacak.

Biz buraya sizlere burda başkanlık yapıp masa başı oturmaya gelmedik.

Biz buraya yedi yirmi dört hizmet etmeye geldik.

Bu memleketi 2023 vizyonuna kadar elimizden gelen tüm hizmetleri edeceğiz. Belediyelerimizle, teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla ve halkımızla bir bütün olacağız.

Halkımızın hizmetkarı olmak için çabalayacağız.

Her zaman halkın yanında olmak için gayret edeceğini belirten Başkan Olğaç, AK Parti’nin ülkenin en büyük siyaset ailesi olduğunu ve bu ailenin mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, “Bugün, ülkemiz ve ilimiz için Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenme günüdür. Bu şuur ile birliğimiz, bütünlüğümüz daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

“Başkan Olğaç “Malumunuz 2001 yılında bu ülke uçurumun kenarındaydı. O gün bu ülkenin güzel insanları hep dua ederdi. 2001 yılında kurulan bu kutlu hareket, 2002 yılında girdiği ilk seçimde büyük bir başarıyla bu ülkeye hizmet adına adım attı. 2002-2007 yılları arasında çok büyük hizmetler yapıldı. Türkiye’de yeni bir devrim yaşandı. Ekonomik darboğazdan bizi zirveye taşıdılar. 2007-2011 yılları arasında dava arkadaşlarımızı hatırlarsınız.

Gelin bir kez daha onlara buradan teşekkür edelim” dedi. “Siyasetten Siirt’in En güçlü dönemi yaşıyoruz” 2023 hedeflerinin ardından 2071 hedefine doğru birlik ve beraberlik içinde yürüyeceklerini söyleyen Başkan Olğaç, şu an siyaseten Siirt’in en güçlü dönemini yaşadıklarını belirtti.

Başkan Olğaç, “Bu kutlu yürüyüş davasının kısa süresi yok. 2023, ardından 2071 hedefimiz var.

Bu hedefte bütün kılcal damarlarımızla beraber bu hizmete gönülden bağlı olarak hep birlikte çalışacağız.

Bizim üst çatımız Siirt, Siirt varsa biz varız, Siirt yoksa biz hiçiz. Siirt ili bizim için çok önemlidir. Biz Siirt’e sahip çıkacağız.

Hep konuştuğumuz bir şey var. Siirt’in en güçlü olduğu dönemdir.

Siyaseten Siirt’in en güçlü dönemini yaşıyoruz” diye konuştu. “Davamız Hizmet Davasıdır” 2023 seçimi hazırlıklarına şimdiden başlayacaklarını ifade eden Başkan Olğaç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah nasip ederse bundan sonra bu kutlu yürüyüşü beraber yapacağız.

Bütün teşkilatlarımız ile beraber sizlerle 2023 seçimlerine hızlı bir şekilde adapte olup, hazırlık çalışmalarına başlayacağız. Bunun için bizim en önemli silahımız birlik ve beraberliğimizdir. Bu birlik ve beraberliğimizi tesis edeceğiz.

Aramıza fitne, fesat sokanları elimizin tersiyle iteceğiz. Davamız hizmet davasıdır.”Vakit Siirt Vakti dedi.

Olgaç daha sonra makamına geçerek tebrikleri kabul etmeye başladı.

Törene partililerin yanı sıra, Eski İl başkanı Ali İlbaş, İlçe ve Belde Başkanları, AK Partili Atabağı Belediye Başkanı Tayyar Lale, Kurtalan geçen dönem belediye Başkanı Nevzat Karaatay, Kayabağlar Belediye Başkanı Salim Seven, Pervari Belediye Başkanları Tayyar Özcan, Şirvan Belediye Başkanı Necati Cellek, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Beğendik Belediye Başkanı Gürgin Özdemir ve il genel meclis başkanı Cangir Bayram ve İlgenel Meclis üyesi Cahit Türköz, Necmettin Özger ve binlerce Siirt ve ilçelerinde vatandaşlar katıldı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil