Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji, Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Yaşam 22 Ocak 2020 440 Görüntüleme

2020 YILI TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik’in 3. Maddesi gereğince Valilik Makamının 21.01.2020 tarih ve 31 sayılı Olurları ile yeniden güncellenen “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları, pankart ve afiş asılacak yerlere dair usul ve esaslar aşağıya çıkartılmıştır.

1 – NEVRUZ ALANI

· Toplanma Alanı : Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

· Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından Lütfi Kayra Caddesini takiben Abdurrahman

Kavak Caddesi üzerinde bulunan toplantı alanına kadar olan güzergâh.(Yaklaşık 450 metre)

· Toplantı Alanı : Abdurrahman Kavak ile Süreyya Öner Caddeleri ve 1312 ile 1301. Sokakların arasındaki boş alan. (Yaklaşık 21000 m2)

· Dağılma Güzergahı : Abdurrahman Kavak, Süreyya Öner ve Lütfi Kayra Caddeleri ile bu

Caddelere bağlı ara sokaklar.

· Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : 1 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Alanının Abdurrahman Kavak Caddesi üzerindeki giriş kısmı pankart, afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlar.

2 – CUMHURİYET MEYDANI

· Toplanma Alanı : Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

· Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından Mithat Öktüren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergahı. (Yaklaşık 400 metre)

· Toplantı Alanı : Cumhuriyet Meydanı. (Yaklaşık 4300 m2)

· Dağılma Güzergahı : Şeyh El Hazin Bulvarı (Aydınlar Caddesi), Mithat Öktüren ve Cumhuriyet Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

· Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güres Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait bilboardlar.

3- SİİRT ATATÜRK STADYUMU

· Toplanma Alanı : Şeyh Ebul Vefa Caddesi ile Hükümet Caddesinin kesiştiği nokta. (Atatürk Stadyumu Önü).

· Toplantı Alanı : Atatürk Stadyumu. (Yaklaşık 14500 m2)

· Dağılma Güzergahı : Hükümet Caddesi Cumhuriyet Meydanı Yönü, Ekrem Bilek Caddesi, Cemil Ertekin Caddesi (Ziraat Caddesi) ve Hami Efendi Caddesi ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

· Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güres Caddesi kavşağına, eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait bilboardlar.

4- 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI

· Toplanma Alanı : 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.

· Toplantı Alanı : 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.(Yaklaşık 6100 m2 + 2300 m2)

· Dağılma Güzergahı : Lise Caddesi, Hükümet Caddesi, Bankalar Caddesi, Gaffar Okan Caddesi.

· Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güres Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait bilboardlar.

GENEL HÜKÜMLER

1- Bu planlar ilan edildikten (15) gün sonra yürürlüğe girecektir.

2- Bu planın yürürlüğe girmesi ile birlikte, bir önceki Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Planı yürürlükten kaldırılacaktır.

3- 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre güncellenen 1 No’lu, 2 No’ lu ile 3 No’lu ve 4 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı haricinde “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü” yapılamaz.

İlan olunur. 22/01/202 SİİRT VALİLİĞİ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil